Sosnowiec. Prace na ulicy Wojska Polskiego: utrudnienia dla kierowców, zmiany w kursowaniu autobusów

W poniedziałek, 11 grudnia, rozpoczynają się prace związane ze zrywaniem starego, a potem z układaniem nowego asfaltu na odcinku ulicy Wojska Polskiego od ronda KWK Niwka-Modrzejów do skrzyżowania z ul. Watta. Oznacza to utrudnienia nie tylko dla kierowców, ale także dla pasażerów – są zmiany w kursowaniu autobusów.

UM Sosnowiec
W związku z pracami na ulicy Wojska Polskiego wyznaczono objazd

To inwestycja Tramwajów Śląskich. Na poniedziałek, 11 grudnia, zaplanowano frezowanie jednego z pasów ulicy Wojska Polskiego. Prace prowadzone będą od ronda KWK Niwka-Modrzejów do skrzyżowania z ul. Watta. W kolejnym etapie zostanie ułożona warstwa ścieralna. W środę i czwartek, 13-14 grudnia, roboty będą kontynuowane na drugim pasie.

Z kolei w piątek, 15 grudnia, jeśli pogoda będzie odpowiednia, ułożona ma zostać ostatnia warstwa nawierzchni. W tym czasie fragment ulicy Wojska Polskiego będzie wyłączony z ruchu.

Prace na ulicy Wojska Polskiego oznaczają utrudnienia dla kierowców. Objazd prowadzi ulicami Wygoda, Mikołajczyka i Watta, zaś przejazd przez Wojska Polskiego – jak informuje sosnowiecki magistrat – będzie możliwy tylko jednym pasem między rondem i skrzyżowaniem z ul. Watta.

Od najbliższego poniedziałku do piątku (11-15 grudnia) obowiązywać będą zmiany w funkcjonowaniu linii 18, 26, 935, M13, M15 oraz linii komunikacji zastępczej T-26. W poszczególne dni trasy linii będą zmienione. Wyłączone będą poszczególne przystanki, m.in. Niwka Watta 01 i Niwka Pawiak 04 – wyjaśniają sosnowieccy urzędnicy.

UM Sosnowiec
W Sosnowcu budowane jest nowe rondo

Może Cię zainteresować:

W Sosnowcu budowane jest nowe rondo. Inwestycja kosztuje niemal 6 mln złotych. Uwaga, są ważne zmiany w organizacji ruchu

Autor: Redakcja

28/11/2023

Do wyremontowanych pustostanów od razu trafiają nowi lokatorzy

Może Cię zainteresować:

Sosnowiec. Mieszkania socjalne powstają w dawnych pustostanach. Nie czekają długo na nowych lokatorów

Autor: Redakcja

30/11/2023