Sosnowiec. Mieszkania socjalne powstają w dawnych pustostanach. Nie czekają długo na nowych lokatorów

W tym roku w Sosnowcu wydano już ponad milion złotych na remont pustostanów, a Miejski Zakład Zasobów Lokalowych w Sosnowcu podpisał już umowy na prace remontowe w kolejnych lokalach. W większości przypadków niedawne pustostany stają się mieszkaniami socjalnymi.

Fot. FB/ MZZL Sosnowiec
Do wyremontowanych pustostanów od razu trafiają nowi lokatorzy

W 2019 roku Miejski Zakład Zasobów Lokalowych w Sosnowcu wyremontował 237 pustostanów – za 1,7 mln złotych. W 2020 roku wyremontowanych zostało 167 mieszkań, natomiast do końca 2022 roku do nowych lokatorów trafiło niemal 650 mieszkań. Wyremontowane mieszkania nie czekają puste – praktycznie od razu trafiają do nich zainteresowane osoby.

– Mieszkania te stają się przede wszystkim lokalami socjalnymi. To pozwala nam na szybsze realizacje wyroków eksmisyjnych, ale nie tylko w lokalach miejskich, ale także zewnętrznych, gdzie gmina ma obowiązek zapewnić „dach nad głową” – przyznaje Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Jak wyjaśniają w MZZL, w tym roku wyremontowane zostały lokale za ponad milion złotych. Zakład podpisał już kolejne, warte ponad 2,3 mln złotych, umowy, a jeszcze niedawno w „kolejce” czekały na rozstrzygnięcie przetargi na ok. 450 tysięcy zł. Umowy dotyczą często bardzo gruntownych prac – na przykład w budynku przy ulicy Targowej 18 była do niedawna jedna, wspólna toaleta – na korytarzu…

Dodajmy, że remonty pustostanów są w Sosnowcu dofinansowane z Banku Gospodarstwa Krajowego.

W Sosnowcu budowane jest nowe rondo

Może Cię zainteresować:

W Sosnowcu budowane jest nowe rondo. Inwestycja kosztuje niemal 6 mln złotych. Uwaga, są ważne zmiany w organizacji ruchu

Autor: Redakcja

28/11/2023

Prace przy Stadionie Lekkoatletycznym w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

Sosnowiec: prace modernizacyjne na stadionie lekkoatletycznym przy alei Mireckiego dobiegają końca. Jak teraz wygląda obiekt?

Autor: Urszula Gołkowska

29/11/2023

Nowe mieszkanie chronione w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

Mieszkanie chronione w Sosnowcu kosztowało 400 tysięcy złotych. Ma już lokatorów. „Chcemy, żeby wyszli na prostą”

Autor: Redakcja

28/06/2023