Mieszkanie chronione w Sosnowcu kosztowało 400 tysięcy złotych. Ma już lokatorów. „Chcemy, żeby wyszli na prostą”

W budynku przy ulicy Przejazd 1 w Sosnowcu powstało mieszkanie chronione – to projekt Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. W czerwcu pierwsi lokatorzy odebrali klucze.

Mieszkanie powstało za 400 tysięcy złotych – 80 procent tej kwoty to dofinansowanie z rezerwy budżetu państwa. Znajduje się w zasobach Miejskiego Zakładu Zasobów Lokalowych w Sosnowcu – MZZL jesienią zeszłego roku podpisał umowę na wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych. Z kolei Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sosnowcu wyposażył lokal i jest odpowiedzialny za jego prowadzenie. Mieszkanie oficjalnie zostało uruchomione w połowie czerwca i jest przeznaczone dla siedmiu osób z umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności. Ma kilka pokoi, a także część wspólną – ze stołem i telewizorem. Są też kuchnia i łazienki.

Pierwsi lokatorzy odebrali klucze do mieszkania chronionego już 14 czerwca. Nie jest to pierwszy tego typu obiekt w Sosnowcu. W mieście funkcjonują mieszkania chronione, treningowe i wspólnotowe. Mieszkają w nich osoby starsze, z niepełnosprawnościami, a także z placówek-opiekuńczo-wychowawczych. – Prawda jest taka, że dla lokatorów mieszkania te będą tymczasowe i takie jest założenie projektu. Chcemy, aby wyszli „na prostą” – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. – Cieszy mnie także, że tuż obok otwarto ogród społeczny, który został urządzony przez uczestników projektu: seniorów, rodziny z dziećmi przy wsparciu pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych oraz Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia – dodaje.

Zielona pracownia w sp 35 sosnowiec

Może Cię zainteresować:

Dotacja na „Zieloną Pracownię” dla Szkoły Podstawowej nr 35. Placówka, która w tym roku będzie świętować 110-lecie, otrzyma nowoczesny sprzęt

Autor: Urszula Gołkowska

28/06/2023

Szermierz SM Hutnik

Może Cię zainteresować:

Nowe murale pojawiły się w Zagórzu. Wkrótce zostaną połączone w Zagłębiowski Szlak Sportowy

Autor: Redakcja

27/06/2023

czytaj więcej:

W Sosnowcu budowane jest nowe rondo

W Sosnowcu będzie nowe rondo. Są zmiany w organizacji ruchu

Egzotarium w Sosnowcu

W sosnowieckim Egzotarium pojawiły się już pierwsze rośliny

Świetlica terapeutyczna w Sosnowcu

W Sosnowcu powstanie nowa świetlica terapeutyczna dla dzieci

Przebudowa ulicy Lenartowicza w Sosnowcu

Sosnowiec: zmiana organizacji ruchu na Lenartowicza

Zespół Szkół

W mieście powstanie nowy żłobek. Prace ruszą w styczniu

Glorieta w Sosnowcu wyremontowana

Zmiany w Sosnowcu. Glorieta promienieje w parku Dietla

Modernizacja przejść dla pieszych w Sosnowcu

Przejścia dla pieszych zostaną zmodernizowane