Sosnowiec: nowa umowa na wywóz śmieci obowiązywać będzie od czerwca. Co z wysokością opłat?

Sosnowiecki Urząd Miasta poinformował o nowej umowie z Remondis MPGO Sosnowiec. Już wiadomo, że stawka za wywóz śmieci nie wzrośnie i ma utrzymać się na tym samym poziomie przez najbliższe dwa lata.

Sosnowiec oplaty smieci

Od 1 czerwca w Sosnowcu będzie obowiązywała nowa umowa na wywóz śmieci. Będzie obowiązywać przez dwa lata.

Opłata za wywóz śmieci pozostanie na obecnym poziomie, czyli 27,7 zł od osoby miesięcznie za odpady segregowane. Nowa umowa, która będzie obowiązywała od 1 czerwca 2024 do 31 maja 2026 gwarantuje mieszkańcom, że stawka nadal będzie jedną z najniższych wśród dużych miast w regionie – stwierdza Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Przypomnijmy, że podana kwota została wprowadzona w grudniu 2020 roku. Kto będzie odpowiedzialny za wywóz śmieci? W dalszym ciągu usługę tę ma pełnić Remondis MPGO Sosnowiec. Siedziba przedsiębiorstwa znajduje się przy ul. Baczyńskiego.

Obecnie Gminnym Systemem Gospodarowania Odpadami Komunalnymi objętych jest 174 763 mieszkańców Sosnowca (stan wg. złożonych deklaracji) oraz 2 410 nieruchomości niezamieszkałych, na których prowadzona jest działalność gospodarcza podaje Urząd Miasta.

Jak sytuacja ze śmieciami wyglądała na przykładzie ostatniego roku? Bezpośrednio od nieruchomości odebrano 67 630,3 tony odpadów. Natomiast w Gminnym Punkcie Selektywnego Zbierania Opadów Komunalnych „Ekostacja Juliusz” przyjęte zostały 4 360,5 tony śmieci. Jednocześnie z plagą nielegalnych wysypisk stara się walczyć Miejski Zakład Usług Komunalnych w Sosnowcu. Niestety, tylko w tym roku, do 8 marca, jego pracownikom udało się wywieźć 800 ton odpadków z takich właśnie miejsc.

W ciągu niewielu ponad trzech lat, MZUK Sosnowiec wywiózł ponad 7 300 ton śmieci z dzikich wysypisk. W tym samym czasie z koszy ulicznych i wiat przystankowych ponad 3 razy mniej... Koszt utylizacji odpadów z nielegalnych miejsc przekroczył 3,2 mln zł tłumaczą przedstawiciele zakładu.
PKM Sosnowiec

Może Cię zainteresować:

PKM Sosnowiec zamówił nowe autobusy. Kontrakt jest wart 22,2 mln złotych i przewiduje zakup kolejnych pojazdów

Autor: Redakcja

08/03/2024

Las Zagorski

Może Cię zainteresować:

Ponad 14 hektarów Lasu Zagórskiego w Sosnowcu znajdzie się pod ochroną. Radni głosować będą już w marcu?

Autor: Redakcja

21/02/2024