Sosnowiec. Na przejściu dla pieszych potrącił dwie dziewczynki i uciekł z miejsca wypadku. Badanie wykazało, że był po alkoholu i marihuanie

Policjanci z Sosnowca zatrzymali mężczyznę, który – będąc pod wpływem narkotyków i alkoholu – potrącił na przejściu dla pieszych dwie dziewczynki i uciekł z miejsca wypadku. W jego mieszkaniu naleźli środki odurzające, zatrzymana została również partnerka mężczyzny.

Zdj. ilustracyjne
Policja

W ubiegłą środę, w godzinach wieczornych, sosnowieccy mundurowi dostali zgłoszenie o potrąceniu na przejściu dla pieszych dwóch osób. Do tej niebezpiecznej sytuacji miało dojść w rejonie ulicy 11 Listopada. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia – informuje Komenda Miejska Policji w Sosnowcu. Jak się dowiedzieliśmy, życiu dziewczynek nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policjanci szybko „namierzyli” sprawcę. Podczas rozmowy szybko wyczuli od niego nie tyko alkohol, ale i marihuanę. Mężczyzna twierdził, że nie jest pod „wpływem”, ale badanie potwierdziło przypuszczenia policjantów. Co więcej, zatrzymany 30-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Podczas przeszukania zarówno osobistych rzeczy mężczyzny, jak i mieszkania policjanci znaleźli środki odurzające. Na tym się jednak nie skończyło. – W trakcie czynności do mieszkania wróciła partnerka 30-latka. Kobieta zaczęła zachowywać się agresywnie wobec śledczych. Nie tylko utrudniała czynności wykonywane przez mundurowych, ale w pewnym momencie próbowała także odrzucić od siebie woreczek z białą substancją, co nie uszło uwadze policjantów. Jak się później okazało, były to środki odurzające – relacjonują sosnowieccy policjanci.

Kobieta również została zatrzymana i trafiła do aresztu. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, spowodowania wypadku pod wpływem środków odurzających i alkoholu oraz nieudzielenia pomocy. 30-latek trafił do aresztu. Grozi mu teraz kara do 10 lat więzienia.

Smiertelny wypadek na DK94 w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

Wypadek na DK94 w Sosnowcu. Nie żyje kierowca, który zderzył się z samochodem ciężarowym

Autor: Martyna Urban

29/03/2023

Policja

Może Cię zainteresować:

Omal nie doszło do tragedii w jednym z bloków w centrum Sosnowca. Dwójka dzieci, 3-letni chłopiec i 2-letnia dziewczynka, weszła na parapet...

Autor: Redakcja

22/03/2023