Wypadek na DK94 w Sosnowcu. Nie żyje kierowca, który zderzył się z samochodem ciężarowym

Na DK94 w stronę Dąbrowy Górniczej doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. Kierowca osobówki w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala. Wskutek odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł. Policjanci ustalają przebieg i przyczyny zdarzenia.

Śmiertelny wypadek na DK94 w Sosnowcu

We wtorek, 28 marca po godzinie 7.00 na Drodze Krajowej nr 94 w Sosnowcu na wysokości ulicy Piotrkowskiej doszło do wypadku samochodowych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód osobowy marki Renault z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z ciężarówką marki Iveco.

- 38-letni kierowca w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala, pomimo natychmiastowo udzielonej pomocy medycznej, mężczyzna zmarł - przekazała Katarzyna Cypel-Dąbrowska, pełniąca obowiązki rzeczniczka prasowa komendy policji w Sosnowcu.

Jak informuje rzeczniczka, policjanci ustalają dokładny przebieg zdarzenia i jego przyczyny. Przypomnijmy, że wskutek wypadku początkowo zablokowane były dwa pasy w stronę Dąbrowy Górniczej. Przed godziną 9.00 jeden z pasów został odblokowany. Wyznaczono objazdy w kierunku Warszawy. Utrudnienia w miejscu zdarzenia trwały do godziny 14:15

Wypadek Sosnowiec DK94

Może Cię zainteresować:

Zderzenie samochodu ciężarowego i osobowego na DK94. Jedna osoba została ranna

Autor: Martyna Urban

28/03/2023