Omal nie doszło do tragedii w jednym z bloków w centrum Sosnowca. Dwójka dzieci, 3-letni chłopiec i 2-letnia dziewczynka, weszła na parapet...

W jednym z bloków w centrum Sosnowca dwójka dzieci, 3-letni chłopiec i 2-letnia dziewczynka, pod nieobecność rodziców, otworzyła okno i weszła na parapet… Do tragedii nie doszło najprawdopodobniej tylko dzięki natychmiastowej reakcji mieszkańca, który powiadomił policję.

Pixabay
Policja

Do zdarzenia doszło w weekend, w jednym z bloków w centrum Sosnowca. Pod nieobecność rodziców dwójka dzieci – 3-letni chłopiec i 2-letnia dziewczynka, otworzyła okno i weszła na parapet. Policjanci odebrali zgłoszenie mieszkańca, który zauważył niebezpieczną sytuację. Szczęśliwie służby – policjanci skorzystali z pomocy strażaków – dotarły na miejsce na czas; funkcjonariusze dostali się do mieszkania i zapobiegli tragedii.

Trwa wyjaśnianie, jak doszło do takiej sytuacji. – Matka dzieci, której w chwili zdarzenia nie było w domu, została przebadana na obecność alkoholu w organizmie. Była trzeźwa – informuje sosnowiecka Komenda Miejska Policji. – Opisana sytuacja pokazuje, że wystarczy naprawdę ułamek sekundy, chwila nieuwagi, by doszło do tragedii. Na szczęście w tym wypadku wszystko dobrze się skończyło i dzieciom nic się nie stało. Apelujemy o ostrożność. Pamiętajmy również o tym, żeby zawsze reagować, gdy jesteśmy świadkami tego typu sytuacji – podkreślają policjanci.

Policja

Może Cię zainteresować:

Sosnowiec. 35-latka miała ponad 3 promile w wydychanym powietrzu. Od dalszej jazdy powstrzymali ją przechodnie

Autor: Redakcja

20/03/2023

Policjanci znaleźli w mieszkaniu 42-latka znaczne ilości narkotyków

Może Cię zainteresować:

Marihuana, amfetamina, metamfetamina... 42-latek z Sosnowca narkotyki trzymał w mieszkaniu. Trafił do aresztu na trzy miesiące

Autor: Redakcja

15/03/2023