Sosnowiec Fun Festival w ArcelorMittal Parku. Kto wystąpi? Są już pierwsze nazwiska. „To będzie historyczne święto”

Podczas Dni Sosnowca miasto zorganizuje trzydniowy koncert na terenie ArcelorMittal Parku. Sosnowiec Fun Festival to impreza, która ma na stałe wejść do kalendarza miejskich wydarzeń – znani są już pierwsi artyści, którzy wystąpią na scenie. – To będzie historyczne święto – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Fot. FB/ Brodka
Monika Brodka

Sosnowiec Fun Festival zostanie zorganizowany 9-11 czerwca w ArcelorMittal Parku. – Chcieliśmy, żeby urodziny miasta odbyły się właśnie w tym miejscu. Zapraszamy nie tylko mieszkańców Sosnowca, ale także Zagłębia i województwa – zaznacza Arkadiusz Chęciński, prezydent miasta.

W środę, 24 maja, ogłoszono pierwszych wykonawców, którzy wystąpią na Fun Festivalu. To Brodka, Anieli, Sarsa, Natalia Przybysz i Katarzyna Nosowska. – To tylko piątek – dodaje prezydent Sosnowca. Kolejni artyści, którzy wystąpią 10 i 11 czerwca, mają być anonsowani w najbliższych dniach.

Dodajmy, że w ten sam czerwcowy weekend w ArcelorMittal Parku odbędą się jeszcze dwa inne wydarzenia. Na 10.06, o czym już informowaliśmy, zaplanowano oficjalne otwarcie nowego Stadionu Zimowego, a na lodowisku pojawią się Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich i zespół „TVN 24 i Przyjaciele”. Rozegrany zostanie charytatywny mecz, z którego dochód przeznaczony zostanie na pomoc dla 3-letniego Adasia Lisa z Sosnowca. Bilety kosztują 30 zł i 20 zł (ulgowe).

Z kolei w niedzielę, 11 czerwca, w Arenie Sosnowiec (hala ArcelorMittal Parku) odbędzie się Marcin Gortat Camp 2023, czyli spotkanie i treningi prowadzone przez byłego gracza NBA z dziećmi w wieku 9-13 lat. W tym roku to edycja jubileuszowa – piętnasta, a Marcin Gortat odwiedzi pięć miast, w tym właśnie Sosnowiec. Zgłoszenia przyjmowane są do 26 maja tutaj. Trzeba dokończyć zdanie „Chcę trenować z Marcinem bo…”.

Nowy Stadion Zimowy zostanie oficjalnie otwarty 10 czerwca

Może Cię zainteresować:

Czerkawski, Jobczyk, Chmielewski... Mecz charytatywny dla 3-letniego Adasia z Sosnowca na inaugurację nowego Stadionu Zimowego w ArcelorMittal Parku

Autor: Redakcja

22/05/2023

John Thade

Może Cię zainteresować:

Koncert Johna Thade’a w Sosnowcu odwołany. Syn Jana Kiepury rozchorował się i nie przyleci do Polski. Co z biletami?

Autor: Redakcja

23/05/2023