Czerkawski, Jobczyk, Chmielewski... Mecz charytatywny dla 3-letniego Adasia z Sosnowca na inaugurację nowego Stadionu Zimowego w ArcelorMittal Parku

Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich zmierzy się 10 czerwca z zespołem TVN 24 i Przyjaciele w charytatywnym meczu na inaugurację nowego Stadionu Zimowego w ArcelorMittal Parku. Cały dochód ze sprzedaży biletów przekazany zostanie na pomoc dla 3-letniego Adasia Lisa z Sosnowca.

Fot. FB/ ArcelorMittal Park - ZPS Sosnowiec
Nowy Stadion Zimowy zostanie oficjalnie otwarty 10 czerwca

Na 10 czerwca zaplanowano oficjalną inaugurację nowego Stadionu Zimowego w Sosnowcu. O godzinie 17 rozpocznie się mecz charytatywny: Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich – TVN 24 i Przyjaciele. Bilety kosztują 30 zł i 20 zł (ulgowy). Dzieci do lat 7 mogą wejść za darmo – z opiekunem, z wydrukowanym darmowym biletem. Sprzedaż biletów ma rozpocząć się 26 maja, a cały dochód z meczu zostanie przeznaczony na pomoc dla 3-letniego Adasia Lisa. Adaś urodził się jako wcześniak, a po porodzie zdiagnozowano u niego wrodzone wady – w prawej rączce brakowało kości ramiennej i kości przedramienia, a w szczątkowej dłoni doszło do zrośnięcia paluszków. W lewej rączce stwierdzono pojedynczą kość przedramienia z dwoma paluszkami.

U Adasia zdiagnozowano również padaczkę oraz jej skutki – oczopląs, co - jak podkreślają rodzice chłopca – znacznie utrudnia dziecku walkę o kolejne umiejętności i postępy w rehabilitacji. Adaś jest pod stałą opieką okulisty, neurologa, tyflopedagoga, neurologopedy, osteopaty, ortopedy i rehabilitanta. Konieczna jest też operacja, polegająca na przeniesieniu palca w miejsce nieistniejącego kciuka, którą zaplanowano na sierpień tego roku. Potrzebne jest 340 tysięcy złotych, a Adasia można wesprzeć także tutaj.

Dodajmy, że udział w charytatywnym meczu potwierdzili już: Bogdan Kalus, Roman Polko, Wojciech Wojciechowski, Julia Wróblewska, Wiesław Jobczyk, Mariusz Czerkawski, Jan Kliment, Aron Chmielewski, Tomasz Olbratowski, Przemysław Skowron, Darek Maciborek, Rafał Bryndal, Paweł Zygmunt, Mariusz Siudek, Adam Grzanka, Mateusz Dewera, Jacek Łapot, Rafał Radziszewski, Arleta Zalewska, Darek Łapiński, Robert Kantereit, Jarosław Jabrzyk, Andrzej Tomanek.

Przypomnijmy, że budowa Zagłębiowskiego Parku Sportowego – na 15-hektarowym terenie w pobliżu Górki Środulskiej – rozpoczęła się wiosną 2019 roku. Kompleks tworzą trzy obiekty – stadion piłkarski na 11 600 miejsc, hala (3 502) i lodowisko (2 545). W lipcu 2022 r. sponsorem tytularnym ZPS został ArcelorMittal Poland. Na początku tego roku otwarte zostały zarówno hala, jak i piłkarski stadion. Nowy Stadion Zimowy, którego budowa kosztowała ok. 57,6 mln złotych, spełnia wymagania Światowej Federacji Hokeja na Lodzie (IIHF).

Nowy Stadion Zimowy w Sosnowcu jest już niemal gotowy

Może Cię zainteresować:

Nowy Stadion Zimowy w Sosnowcu jest już niemal gotowy. To będzie otwarcie z „dużą niespodzianką”?

Autor: Redakcja

02/05/2023

Najlepsi zawodnicy Mistrzostw Europy Wschodniej Daniel Macioł i Wojciech Szewczyk jpg

Może Cię zainteresować:

Bilardziści z Sosnowca zdominowali Mistrzostwa Europy Wschodniej. Jest sukces indywidualny i drużynowy

Autor: Grzegorz Lisiecki

16/05/2023