Koncert Johna Thade’a w Sosnowcu odwołany. Syn Jana Kiepury rozchorował się i nie przyleci do Polski. Co z biletami?

Zaplanowany na 27 maja w Sosnowcu koncert Johna Thade’a, syna Jana Kiepury, został odwołany. Jak informuje sosnowiecki magistrat, artysta rozchorował się i nie jest w stanie przylecieć do Polski.

Fot. Peter Wiesner/ johnthade.ch
John Thade

79-letni John Thade, syn Jana Kiepury, miał przyjechać do Sosnowca. Na 27 maja w Sali Widowiskowo-Koncertowej „Muza” im. Władysława Szpilmana zapanowano koncert tenora, któremu na fortepianie towarzyszyć miał Jason Ponce. W programie miały się znaleźć utwory takich kompozytorów jak Franz Lehár, Emmerich Kálmán, Frederick Loewe, Eduardo di Capua czy Robert Stolz. Niestety, do pierwszego koncertu Johna Thade’a w Polsce nie dojdzie. Artysta rozchorował się i odwołał swój przylot. – O nowym terminie koncertu poinformujemy w przyszłości. Każdy, kto kupił bilety, może je zwrócić w kasie Klubu Kiepury lub poprzez formularz zwrotu na stronie kiepura.pl – poinformowali organizatorzy.

John Thade jest synem Marty Eggerth i Jana Kiepury. Urodził się w Nowym Jorku, studiował u Orena Lathropa Browna, a także u Margarethe von Winterfeldt w Berlinie. Na początku swojej kariery wykonywał lżejszy repertuar, między innymi na Broadwayu. – Po przeprowadzce do Zurychu w 2012 roku, John zadebiutował z ulubionym programem na Broadwayu i Operetce w Jecklin Forum w Zurychu, a następnie koncertował w Szwajcarii. W 2015 roku został zaproszony do występu w Bergedorf/Hamburg podczas wieczoru Operettenmelodien, który został dobrze przyjęty przez publiczność i prasę. W 2016 roku The Bergedorfer Musiktage sprowadził Johna do Sali Lustrzanej w Muzeum Sztuki i Rzemiosła w Hamburgu z programem Lehar, Kalman. John biegle włada językiem francuskim, niemieckim i włoskim – przypominają w sosnowieckim Klubie Kiepury.

Jan Kiepura i Martha Eggerth podczas ceremonii ślubu

Może Cię zainteresować:

Jan Kiepura i Martha Eggerth w Sosnowcu. Wyjątkowa podróż poślubna do rodzinnego miasta

Autor: Tomasz Borówka

18/07/2022

Pomnik kiepury sosnowiec

Może Cię zainteresować:

Jan Kiepura połączył Sosnowiec i Krynicę-Zdrój

Autor: Patryk Osadnik

23/10/2022