Sosnowiec. 64-latek miał prawie 2 promile i zakaz prowadzenia pojazdów. Wpadł podczas policyjnej akcji... „Trzeźwość”

Prawie dwa promile miał 64-letni mieszkaniec Sosnowca zatrzymany do kontroli podczas policyjnej akcji „Trzeźwość”. Policjanci przeprowadzili w sumie 2555 kontroli.

Policja

Policjanci wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu we wtorek prowadzili akcję „Trzeźwość”, której celem było „wyeliminowanie” z ruchu nietrzeźwych kierowców. Jedenastu funkcjonariuszy, w godzinach 4-12 przeprowadziło 2555 kontroli trzeźwości. Jak się okazało, tylko dwóch kierowców prowadziło na „podwójnym gazie”.

– Stróże prawa kontrolowali stan trzeźwości kierujących na terenie całego miasta, zarówno na głównych ciągach komunikacyjnych, jak i w rejonie uliczek mniejszych dzielnic. Akcja ta miała na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym i tym samym ograniczenie zdarzeń oraz wypadków drogowych z udziałem nietrzeźwych kierujących – informuje sosnowiecka komenda.

Podczas jednej z kontroli zatrzymano 64-latka, który nietrzeźwy kierował volkswagenem pomimo braku uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Po przeprowadzanym badaniu okazało się, że poziom alkoholu w wydychanym przez 64-latka powietrzu to prawie 2 promile. Za popełnione przestępstwo mężczyzna wkrótce odpowie przed sądem.

W trakcie trwania akcji, ujawniono 2 kierowców po użyciu alkoholu, którym zatrzymano uprawnienia do dalszego kontynuowania jazdy – podsumowują sosnowieccy policjanci.

Śmiertelny wypadek na S1

Może Cię zainteresować:

Tragedia na S1. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności śmierci 60-letniego mężczyzny

Autor: Redakcja

09/04/2024

Kierowca ciężarowki zmarł

Może Cię zainteresować:

Dramat na drodze krajowej nr 94 w Sosnowcu. Nie żyje 59-letni kierowca ciężarówki. „Dzięki szybkiej reakcji świadka udało się uniknąć jeszcze większej tragedii”

Autor: Redakcja

03/04/2024

Policja

Może Cię zainteresować:

Nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać przed policją. Jak się okazało, miał trzy promile...

Autor: Redakcja

11/03/2024