Sosno Ska Party odbędzie się już w sobotę. Kto wystąpi w „Muszelce”? Jest lista wykonawców. „Sosno Ska Party nawiązuje do owianych legendą ska party z lat 90.”

Niedawno zakończył się Sosnowiec Fun Festival, a już nadchodzi kolejny. W najbliższą sobotę, 17 czerwca, w Parku im. Jacka Kuronia, odbędzie się druga edycja festiwalu Sosno Ska Party.

Fot. FB/ Skankan Official
Skankan

Muzyka ska powstała w latach 60. zeszłego wieku na Jamajce i szybko trafiła także do Polski. W latach 90. nastąpił prawdziwy boom na ten rodzaj muzyki, szczególnie w Sosnowcu, gdzie powstały takie zespoły jak Skankan, Horrorshow, Black Gang, The Gamblers czy Ziggie Piggie. Szczególnie formacja Skankan uznawana jest już wręcz za „legendarną” na polskiej scenie. Zespół powstał w 1993 roku i choć w 2010 zawiesił swoją działalność, to reaktywowano go w 2019 roku. Skankan ma na swoim koncie sześć płyt, a najnowsza, „Bourbon Whiskey Gin” została wydana w styczniu 2022 roku.

W zeszłym roku zorganizowano w Sosnowcu pierwszą edycję festiwalu Sosno Ska Party. – Przez lata próbowano zorganizować imprezę ska, która miałaby zintegrować środowisko słuchaczy tej muzyki, lecz zazwyczaj były to jednorazowe przypadki. Od kilku lat w Trójmieście udaje się organizować Gdańsk Ska Jamboree, na który zjeżdżają się fani z całej Polski jak i Europy – podkreślali organizatorzy. – Grupa osób zaangażowanych w porozumieniu z miastem nie pozwoliła na to, by marzenia pozostały tylko na papierze. I tak oto 17 czerwca w Parku im. Jacka Kuronia w słynnej Muszelce zrealizują się pomysły pasjonatów. Nazwa tego wydarzenia to Sosno Ska Party, co nawiązuje do owianych legendą ska party z lat 90., jakie odbywały się w naszym mieście.

Sobotni koncert w Parku im. Jacka Kuronia w Kazimierzu – Amfiteatrze Muszelka rozpocznie się o godzinie 16. Zagrają: Wersja De Lux, Ska Petarda, Konopians, Skankan, Mango Wood i Buster Shuffle. Bilet kosztuje 70 złotych w przedsprzedaży oraz 90 złotych w dniu festiwalu.

Mrozu

Może Cię zainteresować:

Sosnowiec Fun Festival 2023: trzy dni grania w ArcelorMittal Park. Znana jest już pełna lista wykonawców

Autor: Redakcja

31/05/2023

John Thade

Może Cię zainteresować:

Koncert Johna Thade’a w Sosnowcu odwołany. Syn Jana Kiepury rozchorował się i nie przyleci do Polski. Co z biletami?

Autor: Redakcja

23/05/2023