Sosno Ska Party 2024 odbędzie się jeszcze w czerwcu. Kto wystąpi na scenie? Jest lista wykonawców

Pod koniec czerwca w Sosnowcu odbędzie się trzecia edycja muzycznego festiwalu Sosno Ska Party. Jest już program imprezy i lista wykonawców. Bilety trafiły już do sprzedaży.

Sosno Ska Party
Sosno ska party

29 czerwca odbędzie się wydarzenie muzyczne, które już zdążyło się zapisać w kalendarzu miejskich imprez w Sosnowcu. Od godziny 15 przy Energetycznym Centrum Kultury (ul. Będzińska 65) będzie można posłuchać rytmów ska.

- Muzyka ska powstała w latach 60. XX wieku na dalekiej Jamajce. Pierwsze dźwięki ska w Polsce zabrzmiały niemal w tym samym czasie za sprawą legendarnych Alibabek. Wiele zespołów próbowało w swoich utworach przemycać elementy ska, jednak dopiero w latach 90. nastąpił boom na tę muzykę. Do dziś trwają spory, który zespół był wówczas pionierem takiej nuty nad Wisłą, lecz niekwestionowaną polską stolicą tej muzyki stał się Sosnowiec - przypominają organizatorzy wydarzenia.

Pomysł przygotowania tego typu wydarzenia dla szerszej grupy odbiorców nie jest nowy. Na północy Polski powstał Gdańsk Ska Jamboree i ta impreza organizowana jest od kilku lat. Z kolei na południu odpowiedzią stało się Sosno Ska Party.

- Grupa osób zaangażowanych w porozumieniu z miastem nie pozwoliła na to, by marzenia pozostały tylko na papierze. I tak oto 29 czerwca w Sosnowcu odbędzie się kolejna edycja Sosno Ska Party, co nawiązuje do owianych legendą ska party z lat 90., jakie odbywały się w naszym mieście - tłumaczą organizatorzy.

Sosno Ska Party 2024

W tym roku impreza odbędzie się pod koniec miesiąca - 29 czerwca (sobota). Przed publicznością wystąpią:

 • 15:00-15:45 Flaming Heart
 • 16:00-16:45 Las Melinas
 • 17:00-17:45 Samostalni Referenti
 • 18:00-19:00 Podwórkowi Chuligani
 • 19:15-20:15 Rocksteady Conspiracy
 • 20:30-21:45 Beer Beer Orchestra
 • 22:00-23:45 Alpheus & The Utopians

Wejściówki są już dostępne w sprzedaży. Można je nabyć także w dniu imprezy. Do kupienia w cenie:

 • przedsprzedaż: 70 zł
 • w dniu imprezy: 100 zł
 • dzieci do 4. lat: gratis
 • dzieci do 16. lat: ulga 50% przy okazaniu legitymacji szkolnej w kasach ECK i MUZA
 • pozostałe ulgi: zgodnie z regulaminem sprzedaży biletów Miejskiego Klubu im. Jana Kiepury

Wejściówki ulgowe można nabyć tylko stacjonarnie w kasach biletowych ECK, Muza lub w dniu imprezy. Bilety są dostępne online (na stronie www.kiepura.pl), w ECK (ul. Będzińska 65) i w Muzie (ul. Warszawska 2).

- Zważając na uwagi uczestników, w tym roku postanowiono ułatwić dojazd na imprezę poprzez zmianę lokalizacji na teren przy Energetycznym Centrum Kultury im. J. Kiepury - informuje sosnowiecki magistrat.
Współpraca Teatru Zagłębia z Zagłębiem Sosnowiec

Może Cię zainteresować:

Teatr Zagłębia rozpoczął współpracę z Zagłębiem Sosnowiec. Jej celem jest wspólna promocja miasta

Autor: Redakcja

29/09/2023

Antoni Zimnal

Może Cię zainteresować:

Dla kraju drugi, dla Sosnowca - pierwszy. Antoni Zimnal w finale The Voice of Poland

Autor: Urszula Gołkowska

27/11/2023

Skankan

Może Cię zainteresować:

Sosno Ska Party odbędzie się już w sobotę. Kto wystąpi w „Muszelce”? Jest lista wykonawców. „Sosno Ska Party nawiązuje do owianych legendą ska party z lat 90.”

Autor: Redakcja

15/06/2023