SOR w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu został zmodernizowany. Działa już nowoczesna Izba Przyjęć

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu otwarta została zmodernizowana część Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Remont kosztował niemal 3 miliony złotych.

Fot. FB/ Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 im. św. Barbary
Zmodernizowana część SOR WSS nr 5 została otwarta

Szpitalny Oddział Ratunkowy wraz z Izbą Przyjęć został poddany w ostatnich miesiącach gruntownej modernizacji, dzięki czemu – jak podkreślają w szpitalu – spełniają teraz najwyższe standardy jakości. Remont objął Izbę Przyjęć, a także obszar triażu i części dla pacjentów, którzy trafiają do szpitala w stanach nagłych, transportowani przez pogotowie ratunkowe. Wyodrębniono obszar dekontaminacji, nowoczesną izolatkę z zapleczem sanitarnym i salę obserwacji pacjentów. Zmodernizowane, nowoczesne przestrzenie mają zarówno podnieść komfort pobytu pacjentów, jak i podnieść jakość świadczeń medycznych.

Jak informuje szpital, prace pozwoliły na wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań i technologii – wentylacji mechanicznej i klimatyzacji, wod-kan, C.O., elektrycznych czy teletechnicznych. – Priorytetem jest zapewnienie pacjentom najnowszych i najbardziej skutecznych metod leczenia – zaznaczają w WSS nr 5. Dodajmy, że SOR Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 wyposażony jest w sześć łóżek, w tym dwa to łóżka intensywnej opieki medycznej. Codziennie przyjmuje ponad 60 pacjentów. To niejedyna inwestycja w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu, ponieważ już wkrótce działać będzie nowoczesny blok operacyjny neurochirurgii.

Koszt remontu to 2 970 647,12 złotych, a pieniądze pochodzą z funduszu przeciwdziałania COVID-19. Szpital otrzymał na modernizację dofinansowanie – 2,46 mln złotych ze środków krajowych.

Nowa pracownia Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 5 św. Barbary w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 św. Barbary w Sosnowcu powiększono pracownię bronchofiberoskopii. „Każdego roku w pracowni wykonujemy ponad 400 badań i zabiegów”

Autor: Redakcja

03/04/2023

Wyremontowana pracownia endoskopii przewodu pokarmowego w WSS nr 5

Może Cię zainteresować:

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 5 zmodernizowano pracownię endoskopii układu pokarmowego. Każdego miesiąca korzysta z niej 450 pacjentów

Autor: Redakcja

14/04/2023