Siatkarki Płomienia Sosnowiec rozegrały pierwszy mecz w tym roku i wygrały. Bez straty seta! Rywalki ze Stężycy nie miały wiele do powiedzenia

Siatkarki Trans-Ann Płomień Sosnowiec odniosły pierwsze w tym roku zwycięstwo. Pokonały w wyjazdowym spotkaniu drużynę Wieżyca Politechnika Gdańska Stężyca 3:0 w setach: 25:22; 25:22; 25:21.

Płomień

Mimo że sosnowiczanki były faworytkami, waleczność i ambicja ekipy z Kaszub spowodowały że nie był to łatwy mecz dla naszego zespołu. – Agresywna zagrywka utrudniała nam przyjęcie a to przekładało się na błędy w ataku – powiedziała po meczu kapitan Płomienia Aleksandra Deptuch.

W pierwszym secie początkowo dominowały gospodynie, a sosnowiczanki miały spore problemy. Przy stanie 18:22 wykazały się jednak cierpliwością i doświadczeniem, co przyniosło zwycięstwo w pierwszej partii. W kolejnym secie sosnowiczanki uzyskiwały przewagę, po czym ją traciły, ale znów końcówka należała do nich. W trzeciej i, jak się okazało, ostatniej partii miejscowe prowadziły 12:10, ale potem zrobiło się 13:18, a nasz zespół nie oddał prowadzenia już do końca meczu.

Zespół Trans-Ann Płomień Sosnowiec zajmuje trzecie miejsce w tabeli pierwszej ligi. Kolejne spotkanie rozegra 13 stycznia w Białymstoku z tamtejszym KS BAS Kombinat Budowlany, a tydzień później w pierwszym tegorocznym meczu w Milowicach podejmować będzie PMKS Nike Węgrów.

Ambasadorzy MŚ w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2023

Może Cię zainteresować:

Iwona Niedźwiedź i Sławomir Szmal odwiedzili kolejną szkołę. Tym razem w Sosnowcu

Siatkarki Płomienia Sosnowiec

Siatkarski weekend Płomienia: porażka, zwycięstwo, trzecie miejsce w I lidze. „Awans do turnieju finałowego byłby spełnieniem marzeń”

Autor: Jacek Gaim