Dudek to był zaledwie początek. Dużo zmian w Zagłębiu Sosnowiec

Zagłębie Sosnowiec niedawno zmieniło trenera, a dziś już wiadomo, że był to zwiastun kolejnych zmian w sekcji piłkarskiej. Nowi ludzie pojawili się w sztabie szkoleniowym, a także w pionie sportowym. Wiadomo już, kto będzie dyrektorem sportowym, a kto będzie odpowiadać za skauting.

Fot. zaglebie.eu
Dudek dariusz zaglebie sosnowiec

Kolejny przeciętny sezon w wykonaniu Zagłębia Sosnowiec w Fortuna I lidze doprowadził do wielkich zmian w klubie. Zaczęło się od dość niespodziewanego zwolnienia trenera Artura Skowronka. W jego miejsce sprowadzono człowieka, którego kibice doskonale znają. Nowym szkoleniowcem został Dariusz Dudek, dla którego to trzecia praca w sosnowieckim klubie.

Okazuje się, że to był tylko początek dużych zmian w strukturach I-ligowego klubu. Najpierw skompletowano sztab szkoleniowy. Asystentem Dudka został Marcin Malinowski, który ma za sobą bogatą karierę piłkarską. Trenerem od przygotowania fizycznego będzie Marcin Nawrat, a funkcję analityka powierzono Damianowi Nowakowi.

Sztab uzupełnia Matko Perdjić, który nadal będzie odpowiedzialny za treningi z bramkarzami. Z kolei asystentem nie będzie Łukasz Matusiak, który w zamian dostał drużynę młodzieżową U-19.

Kolejne zmiany dotyczą pionu sportowego. Funkcję zmienił Piotr Polczak, który do tej pory odpowiadał za skauting, a teraz dostał awans na dyrektora sportowego. Teraz to on w dużej mierze będzie odpowiedzialny za transfery. Z kolei szefem skautingu został Rafał Baczyński.

Przed nowym zespołem czas bardzo intensywnej pracy. Piłkarze Zagłębia Sosnowiec wznowią przygotowania do rundy wiosennej 5 stycznia. Po pierwszej części sezonu drużyna zajmuje 12. miejsce w Fortuna I lidze.

Dariusz Dudek

Może Cię zainteresować:

Dariusz Dudek został szkoleniowcem piłkarzy Zagłębia Sosnowiec. Już po raz trzeci. „Moim zadaniem jest awans do ekstraklasy”

Autor: Jacek Gaim

08/12/2022

Zagłębiowski Park Sportowy

Może Cię zainteresować:

Dla kogo loże VIP w Zagłębiowskim Parku Sportowym? ArcelorMittal Park ogłosił przetarg na pięć pomieszczeń

Autor: Redakcja

20/12/2022

Siatkarki Płomienia Sosnowiec

Może Cię zainteresować:

Siatkarski weekend Płomienia: porażka, zwycięstwo, trzecie miejsce w I lidze. „Awans do turnieju finałowego byłby spełnieniem marzeń”

Autor: Jacek Gaim

19/12/2022