Dariusz Dudek został szkoleniowcem piłkarzy Zagłębia Sosnowiec. Już po raz trzeci. „Moim zadaniem jest awans do ekstraklasy”

Najwyraźniej Dariusz Dudek lubi mieć blisko do pracy, ponieważ wraca na ławkę trenerską piłkarskiego Zagłębia. A mieszka w pobliżu stadionu. Dudek został szkoleniowcem sosnowieckiego klubu już po raz trzeci.

Fot. Zagłębie Sosnowiec
Dariusz Dudek

Dariusz Dudek pracował jako trener Zagłębia w latach 2017-2018 i 2019-2020. Pracował też w GKS Katowice, a ostatnio w Sandecji Nowy Sącz. W zeszłym sezonie notował z Sandecją bardzo dobre rezultaty – 17 spotkań bez porażki i 7 miejsce, tuż za strefą barażową. Teraz jednak było gorzej. Rozstano się z Dudkiem we wrześniu, gdy jego ówczesna drużyna plasowała się na przedostatnim miejscu w tabeli. Teraz w Zagłębiu zastąpił zwolnionego niedawno Artura Skowronka.

Zamieniliśmy z Dariuszem Dudkiem kilka zdań po tym, jak znów został szkoleniowcem Zagłębia:

Mówią, że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. A trzy razy?
Trzeci raz to coś innego. Mamy zadanie, które chcę wykonać, a jest nim awans do ekstraklasy. Jeżeli to już raz zrobiłem, to znaczy, że mogę teraz też to zrobić.

Jak Pan ocenia obecną sytuację organizacyjną i finansową w klubie? Jest nowy prezes...
Znamy się z prezesem Arkadiuszem Aleksandrem jeszcze z Nowego Sącza. To będzie pozytywna współpraca. W klubie jest dobrze. Z tym budżetem i zapleczem musimy być w pierwszej szóstce.

Jaka jest obecna drużyna? Kiedy początek przygotowań do drugiej rundy?
Zespół wraca do pracy 5 stycznia. Mamy dobrych piłkarzy. Musimy zrobić jeszcze kilka transferów. Chcę się też skupić na akademii, żeby co najmniej jeden wychowanek był podstawowym zawodnikiem Zagłębia, taką perełką.

Nowy stadion, nowy prezes i... nowy-stary trener

Po dosyć niespodziewanym zwolnieniu Artura Skowronka, wśród kandydatów na nowego szkoleniowca Zagłębia wymieniano między innymi Marka Saganowskiego (obecnie Pogoń Siedlce), Artura Derbina (ostatnio GKS Tychy) i właśnie Dariusza Dudka. Ponoć Dudek był faworytem prezydenta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego. Nazwiska pozostałych członków sztabu szkoleniowego klub ma podać w „najbliższych dniach”.

Przypomnijmy, że po 18. kolejkach I ligi Zagłębie zajmuje dwunastą pozycję pozycji w tabeli. Najbliższy mecz ligowy mecz rozegra 11 lutego 2023. Przeciwnikiem będzie Arka Gdynia.

Artur skowronek sosnowiec

Może Cię zainteresować:

Skowronek wyleciał z Sosnowca. Kto nowym trenerem Zagłębia?

Autor: Robert Czykiel

05/12/2022