Skowronek wyleciał z Sosnowca. Kto nowym trenerem Zagłębia?

Artur Skowronek jeszcze w listopadzie prowadził Zagłębie Sosnowiec w meczach sparingowych. Teraz stracił pracę, co pewnie ma duży związek z niedawną zmianą prezesa.

Fot. Youtube
Artur skowronek sosnowiec

Zagłębie Sosnowiec po rundzie jesiennej zajmuje 12. miejsce w Fortuna I lidze. Przewaga nad strefą spadkową na razie jest bezpieczna, bo wynosi siedem punktów. Wydawało się, że dzięki temu trener Artur Skowronek zimą może spać spokojnie i będzie kontynuować swoją pracę.

Ostatnio jednak zaczęło dużo się dziać wewnątrz klubu. Pod koniec listopada rezygnację z funkcji prezesa złożył Łukasz Girek. Jego obowiązki przejął były piłkarz Arkadiusz Aleksander, a wiadomo, że nowego prezesa może kusić, aby zatrudnić swojego trenera.

5 grudnia Skowronek ostatecznie stracił pracę. Klub wydał krótki komunikat na swojej stronie internetowej.

"Decyzją Zarządu Zagłębie S.A. Artur Skowronek nie jest już trenerem pierwszej drużyny Zagłębia. Nazwisko nowego szkoleniowca poznamy wkrótce".

Kto będzie nowym trenerem? "Gazeta Wyborcza" informuje, że sosnowiczanie chcieli, aby do klubu wrócił Dariusz Dudek, ale on nie jest tym zainteresowanym. Obecnie mówi się, że Skowronka może zastąpić Marek Saganowski (obecnie Pogoń Siedlce) lub Artur Derbin (ostatnio GKS Tychy).

W Zagłębiu ostatnio atmosfera była daleka od ideału. Najpierw było zamieszanie z najlepszym strzelcem drużyny, czyli Szymonem Sobczakiem. Klub odsunął go od pierwszej drużyny, a niedługo później przywrócił. W dodatku krążyły plotki, że drużyna rozważa protest i chodziło m.in. o zaległości finansowe. Interweniować musiał nawet prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński, który rozmawiał m.in. z radą drużyny.

Artur Skowronek objął Zagłębie Sosnowiec we wrześniu ubiegłego roku. Drużynę poprowadził łącznię w 47 meczach. Jego średnia punktów na mecz wynosiła 1,23.