Iwona Niedźwiedź i Sławomir Szmal odwiedzili kolejną szkołę. Tym razem w Sosnowcu

Już 11 stycznia, w katowickim Spodku, reprezentacja Polski zmierzy się z drużyną Francji w meczu otwierającym Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2023, organizowane przez Polskę i Szwecję. Przed wielkim sportowym widowiskiem - ambasadorzy wydarzenia odwiedzili kolejną szkołę.

O Iwonie Niedźwiedź i Sławomirze Szmalu słyszał zapewne każdy fan szczypiorniaka. W ostatnim czasie, sportowcy zaczęli pełnić także zaszczytną rolę ambasadorów nadchodzących mistrzostw.

Jednym z głównych powierzonych im zadań jest propagowanie aktywnego stylu życia wśród najmłodszych. Przedstawiciele sportowego świata zachęcają także do udziału i kibicowania w nadchodzących rozgrywkach w Spodku.

W katowickim obiekcie sportowym rozegranych zostanie 21 z 61 turniejowych spotkań odbywających się w naszym kraju. Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2023 odbędą się w dniach 11-29 stycznia 2023 w Polsce (Katowice, Kraków, Gdańsk, Płock) i Szwecji.

Ambasadorzy z radością odwiedzają placówki oświaty, by edukować, a także zarażać sportową pasją dzieci i młodzież. 4 stycznia 2023 roku, pojawili się także w Szkole Podstawowej nr 42 w Sosnowcu.

To już kolejna wizyta w Śląskiem, zorganizowana wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego.