Siatkarki Płomienia Sosnowiec rozegrały pierwszy mecz w tym roku i wygrały. Bez straty seta! Rywalki ze Stężycy nie miały wiele do powiedzenia

Siatkarki Trans-Ann Płomień Sosnowiec odniosły pierwsze w tym roku zwycięstwo. Pokonały w wyjazdowym spotkaniu drużynę Wieżyca Politechnika Gdańska Stężyca 3:0 w setach: 25:22; 25:22; 25:21.

Fot. Płomień Sosnowiec
Płomień

Mimo że sosnowiczanki były faworytkami, waleczność i ambicja ekipy z Kaszub spowodowały że nie był to łatwy mecz dla naszego zespołu. – Agresywna zagrywka utrudniała nam przyjęcie a to przekładało się na błędy w ataku – powiedziała po meczu kapitan Płomienia Aleksandra Deptuch.

W pierwszym secie początkowo dominowały gospodynie, a sosnowiczanki miały spore problemy. Przy stanie 18:22 wykazały się jednak cierpliwością i doświadczeniem, co przyniosło zwycięstwo w pierwszej partii. W kolejnym secie sosnowiczanki uzyskiwały przewagę, po czym ją traciły, ale znów końcówka należała do nich. W trzeciej i, jak się okazało, ostatniej partii miejscowe prowadziły 12:10, ale potem zrobiło się 13:18, a nasz zespół nie oddał prowadzenia już do końca meczu.

Zespół Trans-Ann Płomień Sosnowiec zajmuje trzecie miejsce w tabeli pierwszej ligi. Kolejne spotkanie rozegra 13 stycznia w Białymstoku z tamtejszym KS BAS Kombinat Budowlany, a tydzień później w pierwszym tegorocznym meczu w Milowicach podejmować będzie PMKS Nike Węgrów.

Ambasadorzy MŚ w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2023

Może Cię zainteresować:

Iwona Niedźwiedź i Sławomir Szmal odwiedzili kolejną szkołę. Tym razem w Sosnowcu

Autor: Redakcja

04/01/2023

Dudek dariusz zaglebie sosnowiec

Może Cię zainteresować:

Dudek to był zaledwie początek. Dużo zmian w Zagłębiu Sosnowiec

Autor: Robert Czykiel

23/12/2022

Siatkarki Płomienia Sosnowiec

Może Cię zainteresować:

Siatkarski weekend Płomienia: porażka, zwycięstwo, trzecie miejsce w I lidze. „Awans do turnieju finałowego byłby spełnieniem marzeń”

Autor: Jacek Gaim

19/12/2022

czytaj więcej:

Siatkarki Płomienia Sosnowiec

Siatkarki Płomienia w czołówce rozgrywek I ligi, ale...

Hala Żeromskiego

Pożegnanie „Żeroma” z przytupem. Bilety wyprzedane

Spływ kajaowy w Sosnowcu

Zapisz się na spływ kajakowy

Zajęcia z PolSailingu dla dzieci w Sosnowcu

Szansa na naukę żeglarska dla dzieci

Czeladź biega

Bieg na 10 km w Czeladzi

Piknik Bezpieczny w Będzinie

Piknik Bezpieczny Będzin na plaży miejskiej

Michal gliwa

Pierwszy transfer Zagłębia! To były reprezentant Polski