Rogoźnik: Włamywacz przyłapany na gorącym uczynku. Chciał ukraść materiały budowlane

Policjanci z Wojkowic przyłapali włamywacza na gorącym uczynku. Mężczyzna wpadł podczas rutynowego patrolu w Rogoźniku. Jak się okazało, działał w warunkach recydywy.

Do zdarzenia doszło we wtorek 28 maja 2024 r. w Rogoźniku (gmina Bobrowniki). Mundurowi z Wojkowic podczas nocnego patrolu ulicy Kościuszki zauważyli zaparkowane Volvo, w okolicy nowo powstających domów. Policjanci postanowili przyjrzeć się bliżej sytuacji, jednak mężczyzna szybko ruszył na ich widok i odjechał w kierunku Wojkowic.

- Dzięki szybkiej reakcji policjantów mężczyzna został zatrzymany przy ulicy Plaka. W bagażniku samochodu znajdowały się materiały budowlane oraz walizki na elektronarzędzia. Wartość odzyskanych przedmiotów jest w trakcie ustalania. Podczas interwencji uczestniczyli również siewierscy policjanci - mówi sierż. szt. Marcin Szopa, oficer prasowy KPP w Będzinie.

Mundurowi ponownie udali się w miejsce, gdzie początkowo znajdował się samochód i zauważyli uszkodzoną kłódkę od garażu, w którym znajdowały się takie same materiały budowlane jak te w samochodzie włamywacza. Na miejscu pojawił się właściciel, który potwierdził, iż skradzione rzeczy należały do niego. Policjanci ustalili, że mężczyzna dokonał w tym czasie jeszcze jednego włamania.

42-latek został zatrzymany. Śledczy przedstawili mu dw zarzuty kradzieży z włamaniem, za które odpowie w warunkach recydywy. Podejrzany został objęty policyjnym dozorem, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Policja

Może Cię zainteresować:

Obywatel Francji i miłość w internecie? Chodziło o pieniądze. 44-letnia kobieta straciła ponad 50 tysięcy złotych

Autor: Redakcja

28/05/2024

Kradziez perfum sosnowiec 25 marca 2024 0

Może Cię zainteresować:

Kradzież perfum z drogerii w Sosnowcu. Straty na ponad 800 zł. Rozpoznajesz podejrzanego?

Autor: Redakcja

24/05/2024

Policja

Może Cię zainteresować:

Czeladzianin zatrzymany przez policjantów z Będzina. W jego mieszkaniu były spore ilości środków odurzających

Autor: Redakcja

23/05/2024