Przy trzech sosnowieckich szkołach powstaną nowe hale sportowe. Inwestycja z programu Olimpia kosztować będzie około 15 milionów złotych

Przy sosnowieckich szkołach w Milowicach, Starym Sosnowcu oraz Klimontowie powstaną wielofunkcyjne hale sportowe. Obiekty wybudowane zostaną w ramach programu Olimpia, którego celem jest poprawa dostępu do nowoczesnej, przyszkolnej infrastruktury sportowej.

Program Olimpia został powołany uchwałą Rady Ministrów w lutym 2023 roku, jako program budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich. Zakłada budowę nowych boisk wielofunkcyjnych wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji.

Wielofunkcyjne hale

Jak zapowiada sosnowiecki magistrat, jeszcze w tym roku społeczność trzech sosnowieckich szkół powinna się cieszyć z nowych, wielofunkcyjnych hal sportowych. Hale powstaną przy szkołach w Milowicach, Starym Sosnowcu oraz Klimontowie.

– W każdej znajdzie się miejsce na wielofunkcyjne boisko o wymiarach pola gry 20 m x 40 m. Powstanie także zaplecze sanitarne – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Jedna z hal powstanie przy szkole podstawowej nr 12 przy ul. Baczyńskiego w Milowicach. „Skorzysta” z istniejącego już boiska o nawierzchni poliuretanowej, które zostanie również wyremontowane. Poliuretanowa nawierzchnia zostanie również zastosowana w pozostałych dwóch obiektach.

Budowa hal przy ZSO nr 3 przy ul. Piłsudskiego w Starym Sosnowcu oraz przy SP 25 w Klimontowie oznacza z kolei najpierw likwidację betonowej nawierzchni dotychczasowych boisk – w ich miejscu powstaną hale.

Mobilne strzelnice

Nowe inwestycje zakładają ponadto powstanie mobilnych, wirtualnych strzelnic laserowych na minimum cztery stanowiska strzeleckie. Instalacje będą rozkładane i instalowane w hali podczas zajęć strzeleckich.

Dodajmy, że na budowę hal miasto pozyskało dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości prawie 7 milionów złotych.

– Choć przetarg nie jest jeszcze rozstrzygnięty, to już możemy mówić o sporym zainteresowaniu. Jeśli nie zdarzy się nadzwyczajnego to wszystko powinno się zamknąć w kwocie ok. 15 milionów złotych. Czyli miasto z własnego budżetu dołoży około 8 mln zł – wyjaśnia prezydent Sosnowca.
Teatr Zagłębia w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

Teatr Zagłębia dostał pieniądze na spektakle i sprzęt. Będzie także unijna dotacja na rozbudowę placówki?

Autor: Redakcja

18/03/2024

Swietlica Jodlowa

Może Cię zainteresować:

W Sosnowcu została otwarta świetlica socjoterapeutyczna dla dzieci i młodzieży. W planach także zajęcia dla rodziców

Autor: Redakcja

14/03/2024

Rondo przy Lenartowicza

Może Cię zainteresować:

W Sosnowcu budują rondo. Uwaga, kierowcy: od poniedziałku trzeba liczyć się z utrudnieniami

Autor: Redakcja

15/03/2024