Przebudowa wiaduktu na ulicy Wojska Polskiego w Sosnowcu wkroczyła w nowy etap. Pojawiają się pierwsze stalowe elementy konstrukcji nowego obiektu

Od kilku miesięcy prowadzone są prace na wiadukcie w ciągu ulicy Wojska Polskiego w Sosnowcu. Remont przebiega zgodnie z planem. Obecnie trwa betonowanie kolejnych podpór. Zakończenie inwestycji planowane jest na pierwszą połowę 2024 roku.

UM w Sosnowcu
Przebudowa wiaduktu w ciągu ulicy Wojska Polskiego

Przypomnijmy, że pod koniec marca wiadukt w ciągu ulicy Wojska Polskiego został zamknięty dla ruchu kołowego i pieszego. Od tamtej pory prowadzona są tam prace remontowe i rozbiórkowe. Efektem inwestycji będzie stalowy wiadukt, na którym wydzielona zostanie jezdnia oraz tory tramwajowe. Na poboczu położony zostanie chodnik oraz brakujący fragment drogi rowerowej.

Prace posuwają się zgodnie z harmonogramem. Obecnie wykonawca skupia się na betonowaniu kolejnych podpór. Od 25 września inwestycja wkroczyła w nowy etap.

Na miejsce budowy od strony Niwki przyjadą pierwsze stalowe elementy konstrukcji nowego wiaduktu zarówno drogowego jak i tramwajowego. Kilka dni później taki sam transport przyjedzie od strony ul. 11 listopada. Kolejny etap to dostarczenie środkowej części wiaduktu. Wszystko będzie scalane. Mowa o tej części po której docelowo będą chodzili piesi, jeździły samochody i tramwaje. Potem dostarczone zostaną elementy z których powstaną łuki – wyjaśnia Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Koszt inwestycji, która planowo ma zakończyć się w kwietniu 2024 roku to blisko 41 milionów złotych.

Wiadukt Wojska Polskiego Sosnowiec zamknięty

Może Cię zainteresować:

Sosnowiec. Zamknięcie wiaduktu w ciągu ulicy Wojska Polskiego. Wprowadzone zostaną objazdy dla kierowców

Autor: Redakcja

13/03/2023

Przebudowa wiaduktu w ciągu ulicy Wojska Polskiego

Może Cię zainteresować:

Trwa przebudowa wiaduktu w ciągu ulicy Wojska Polskiego. Roboty rozbiórkowe są już na ukończeniu

Autor: Redakcja

29/06/2023