Trwa przebudowa wiaduktu w ciągu ulicy Wojska Polskiego. Roboty rozbiórkowe są już na ukończeniu

Pod koniec marca zamknięto przejazd nad torami PKP przy ul. Wojska Polskiego. Obiekt jest w trakcie przebudowy. Za kilka miesięcy pojawi się nowy stalowy wiadukt, osobno dla części drogowej i tramwajowej. Obecnie wykonawca kończy prace rozbiórkowe przyczółków starego wiaduktu.

UM w Sosnowcu
Przebudowa wiaduktu w ciągu ulicy Wojska Polskiego

Od blisko trzech miesięcy przejazd wiaduktem w ciągu Wojska Polskiego nie jest możliwy. Zmiany w organizacji ruchu nastąpiły wskutek przebudowy obiektu. Wiosną 2024 roku udostępniony zostanie nowy stalowy wiadukt, którego dwie odrębne części zostaną przeznaczone dla ruchu tramwajowego i drogowego. Powstanie także miejsce na chodnik oraz brakujący fragment drogi rowerowej.

Obecnie na ukończeniu są prace rozbiórkowe przyczółków starego wiaduktu. Poprzednie były konstrukcjami solidnymi, dlatego też usuwanie ich zajęło sporo czasu.

Na miejscu jest już palownica, czyli urządzenie, którego zadaniem jest wiercenie w ziemi i instalowanie kolumn pod nową podporę. Podpory są dwie: po jednej i drugiej stronie wiaduktu, to na nich wiadukt będzie posadowiony. Pale będą miały 10 metrów długości i po każdej ze stron będzie ich 36 – wyjaśnia Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Wiadomo też, że stalowa konstrukcja nowego wiaduktu jest już prawie wykonana. Jej elementy będą transportowane na budowę partiami. Koszt inwestycji, która planowo ma zakończyć się w kwietniu 2024 roku to blisko 41 milionów złotych.

Wiadukt Wojska Polskiego Sosnowiec zamknięty

Może Cię zainteresować:

Sosnowiec. Zamknięcie wiaduktu w ciągu ulicy Wojska Polskiego. Wprowadzone zostaną objazdy dla kierowców

Autor: Redakcja

13/03/2023

Zielona pracownia w sp 35 sosnowiec

Może Cię zainteresować:

Dotacja na „Zieloną Pracownię” dla Szkoły Podstawowej nr 35. Placówka, która w tym roku będzie świętować 110-lecie, otrzyma nowoczesny sprzęt

Autor: Urszula Gołkowska

28/06/2023