Potężny wybuch w Koksowni Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej

22 września chwilę przed godz. 15 służby otrzymały informację o wybuchu w Koksowni Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej. Na miejsce zadysponowano kilkanaście zastępów straży pożarnej.

AKTUALIZACJA g. 19

Jak informuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Górniczej, w dniu 22 września 2022 r. o godzinie 14.54 doszło do wybuchu w budynku przemiałowni na terenie Koksowni Przyjaźń „JSW KOKS S.A.” w Dąbrowie Górniczej. W wyniku zdarzenia 6 osób zostało poszkodowanych, konieczny był udział 2 śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy osobom poszkodowanym oraz dogaszenia tlącego się węgla. W zdarzeniu uczestniczyło 15 zastępów, w tym zastępy JRG Dąbrowa Górnicza i OSP z terenu miasta.

Wcześniej pisaliśmy:

Ze wstępnych informacji przekazanych przez Stanowisko Kierowania Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach wynika, że na miejscu doszło do wybuchu pieca lub innego elementu znajdującego się w częściowo uszkodzonym budynku. Trwa dokładne weryfikowanie zdarzenia. Na chwilę obecną mówi się o 5 poszkodowanych osobach.

W akcji ratunkowo-gaśniczej bierze udział 15 zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz kilka zastępów pogotowia. Na miejscu lądował także LPR. Sytuacja nie została jeszcze opanowana.

EC Będzin

Może Cię zainteresować:

Spalarnia odpadów powstanie na pograniczu Sosnowca i Będzina. Takie są plany spółki EC Nowy Będzin

Autor: Katarzyna Pachelska

21/09/2022

Wkrótce rozpocznie się remont odcinka S86

Może Cię zainteresować:

Wkrótce rozpocznie się remont odcinka S86 między Sosnowcem i Katowicami. Utrudnienia potrwają niemal dwa miesiące

Autor: Magda Sincewicz

20/09/2022