Wkrótce rozpocznie się remont odcinka S86 między Sosnowcem i Katowicami. Utrudnienia potrwają niemal dwa miesiące

W poniedziałek, 26 września, rozpocznie się remont nawierzchni drogi ekspresowej S86 pomiędzy Sosnowcem a Katowicami. – Podczas trwania remontu użytkownicy drogi do dyspozycji będą mieli po dwa pasy w każdym z kierunków – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

GDDKiA
Wkrótce rozpocznie się remont odcinka S86

Jak wyjaśniają w katowickim oddziale GDDKiA, remont rozpocznie się od zwężenia dwóch pasów ruchu (lewego i środkowego) na obu jezdniach. Pozostawione zostaną dwa pasy w każdym z kierunków. Szerokość lewego pasa będzie wynosić 2,75 m, natomiast prawego – 3 metry. Co istotne, włączanie się do drogi ekspresowej drogami dochodzącymi i łącznicami będzie odbywać się z wykorzystaniem linii oraz znaku „stop”. Podczas remontu obowiązywać będzie limit prędkości do 60 km/h, a także zakaz wyprzedzania przez samochody ciężarowe i autobusy.

Pierwszy etap prac rozpocznie się frezowaniem nawierzchni na odcinku Sosnowiec, w rejonie węzła przy Szpitalu Wojewódzkim im. Św. Barbary w Sosnowcu – Katowice przy sklepie Ikea. – Po rozbiórce warstwy ścieralnej na odcinku Sosnowiec – Katowice, rozpocznie się frezowanie odcinka Katowice – Sosnowiec. Z uwagi na przewidywane utrudnienia frezowanie będzie odbywało się w porze dziennej i nocnej – informuje GDDKiA.

Po zakończeniu tego etapu robót ruch zostanie przeniesiony na wyremontowane pasy jezdni, a następnie rozpocznie się remont pasa prawego i awaryjnego. – W tym etapie również użytkownicy drogi będą mieli do dyspozycji po dwa pasy w każdym z kierunków. Szerokość pasa lewego będzie wynosiła 3,5 m a środkowego 3,25 m – podkreślają w GDDKiA.

Dodajmy, że remont tego odcinka S86 powinien zakończyć się do 15 listopada 2022 r.