Polska – Niemcy w ArcelorMittal Parku i komplet widzów na trybunach? Bilety na mecz rozeszły się w kilkadziesiąt minut

W kilkadziesiąt minut rozeszły się bilety na mecz polskich siatkarzy z Niemcami, który rozegrany zostanie w piątek, 26 maja, w Arenie Sosnowiec w ArcelorMital Parku. – Mecz z Niemcami to początek dużej pracy, bo mamy szanse na awans do igrzysk olimpijskich w Paryżu – podkreśla Sebastian Świderski, świetny niegdyś siatkarz, a obecnie prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Fot. Polski Związek Piłki Siatkowej
Polska zagra z Niemcami w Sosnowcu

26 maja o godzinie 17.30 rozpocznie się siatkarski mecz Polaków z Niemcami. Dzień wcześniej zaplanowano pojedynek obu drużyn w katowickim spodku. Bilety na mecz w Sosnowcu, jak poinformował Arkadiusz Chęciński, prezydent miasta, rozeszły się w kilkadziesiąt minut. Spotkanie będzie meczem towarzyskim.

To dla nas wszystkich wielki honor, że gościć będziemy aktualnych wicemistrzów świata. Mam nadzieję, że to pierwsze spotkanie nie będzie ostatnim i nie tylko męska, ale i żeńska reprezentacja Polski będzie tu rozgrywać swoje mecze – mówi Zbigniew Byszewski, zastępca prezydenta Sosnowca. – Zaczyna się czas, w którym w naszym mieście pojawia się duży sport. Taka była idea powstania tych wspaniałych obiektów sportowych – dodaje wskazując na ArcelorMittal Park.

Za zaproszenie do nowego obiektu podziękował były siatkarz, a obecnie prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastian Świderski. – Mam nadzieję, że to nie jedno spotkanie, ale będzie ich wiele – podkreślił. – Mecz z Niemcami to początek dużej pracy, bo mamy szanse na awans do igrzysk olimpijskich w Paryżu. Gratuluję pięknego obiektu. Mam nadzieję, że wypełni się do ostatniego miejsca i już teraz zapraszam wszystkich kibiców – dodał.

Zagłębiowski Park Sportowy już po raz trzeci gościć będzie reprezentację Polski. Wcześniej byli to piłkarze i koszykarze.

Nowy Stadion Zimowy zostanie oficjalnie otwarty 10 czerwca

Może Cię zainteresować:

Czerkawski, Jobczyk, Chmielewski... Mecz charytatywny dla 3-letniego Adasia z Sosnowca na inaugurację nowego Stadionu Zimowego w ArcelorMittal Parku

Autor: Redakcja

22/05/2023

Nowy Stadion Zimowy w Sosnowcu jest już niemal gotowy

Może Cię zainteresować:

Nowy Stadion Zimowy w Sosnowcu jest już niemal gotowy. To będzie otwarcie z „dużą niespodzianką”?

Autor: Redakcja

02/05/2023