Policyjni ratownicy z Dąbrowy Górniczej okazali się najlepsi w województwie. W Słupsku będą reprezentować śląski garnizon podczas ogólnopolskich zawodów

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej będą reprezentować śląski garnizon podczas do VIII Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z kwalifikowanej pierwszej pomocy. Dąbrowscy funkcjonariusze wygrali eliminacje wojewódzkie.

Eliminacje odbyły się w Katowicach, zorganizował je wydział doboru i szkolenia KWP, który zaprosił do współpracy Śląski Uniwersytet Medyczny oraz Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe. – Choć głównym celem eliminacji było wyłonienie drużyny policjantów posiadających najwyższą wiedzę i umiejętności w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy, organizatorzy wzbogacili zawody o część warsztatową. Poza „sportową rywalizacją” uczestnicy zmagań mieli okazję wzięcia udziału w zajęciach dotyczących podejmowania czynności w stanach zagrożenia życia i zdrowia – relacjonują policjanci.

Pierwszy dzień zmagań zorganizowano w katowickim Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Rywalizowało w sumie 68 policjantów z jednostek miejskich i powiatowych śląskiego garnizonu oraz Oddziału Prewencji Policji w Katowicach i Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Częstochowie. Zadanie polegało na podjęciu interwencji przez patrol; mundurowi musieli udzielić pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie, który nie oddychał. Na to zadanie zawodnicy mieli maksymalnie 10 minut, a skuteczność oceniali policyjni ratownicy medyczni z wydziału doboru i szkolenia KWP. Tego dnia odbyła się również część warsztatowa, której celem było podnoszenie poziomu wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych dotyczących kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Drugiego dnia policjanci przystąpili do części teoretycznej zawodów; test składał się z 30 pytań. Ostatecznie zawody zakończyły się zwycięstwem policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej: aspiranta Rafała Winczakiewicza i młodszego aspiranta Pawła Kaweckiego. Drugie miejsce zajęli policjanci z Wodzisławia Śląskiego, a trzecie – z Bielska-Białej. Dąbrowscy policjanci będą reprezentować śląski garnizon policji podczas finału VIII Ogólnopolskich Zawodach Ratowników Policyjnych z kwalifikowanej pierwszej pomocy, które odbędą się 5-7 czerwca w Szkole Policji w Słupsku.

Odnowiona wiata typu Kalisz w Gołonogu

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza. „Ikona Gołonoga” jak nowa! Kilkudziesięcioletnia wiata została wyremontowana. „Będzie się tu zatrzymywała jedna z miejskich linii”

Autor: Redakcja

10/05/2023

W strefie Tucznawa jest już ośmiu inwestorów

Może Cię zainteresować:

Odlewnia żeliwa zostanie wybudowana w Dąbrowie Górniczej. Za działkę w „Tucznawie” Włosi zaoferowali ponad 21,7 mln złotych

Autor: Redakcja

11/05/2023