Policjanci drogówki w Sosnowcu dostali nowe szybkie motocykle marki BMW

Dwa nowe motocykle marki BMW R1250RT otrzymała sosnowiecka drogówka. Policjanci na motocyklach będą m.in. nadzorować ruch drogowy w mieście.

Policjanci śląskiej drogówki otrzymali pierwsze motocykle marki BMW R1250RT, a wkrótce na drogach naszego województwa pojawi się ich aż 40.

Nowe motocykle dla trzech komend miejskich

Po 2 motocykle trafiły już do funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego komend w:

  • Katowicach,
  • Częstochowie,
  • Sosnowcu.

Zakup motocykli ma usprawnić służbę policjantów ruchu drogowego. Każdy nowy jednoślad ma pojemność 1250 cm sześć. i moc 136 KM. Pojazdy, ze względu na swą wielkość i zwrotność, mogą być użytkowane wszędzie tam, gdzie panuje duże natężenie ruchu oraz tam, gdzie radiowóz nie jest w stanie dojechać. Patrole motocyklowe mogą również sprawnie nadzorować ruch drogowy oraz wykonywać inne czynności służbowe, związane z zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach i zabezpieczaniem imprez. Zakup sprzętu współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach projektu pn. „Bezpieczniej na drogach-motocykle dla służby ruchu drogowego” z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Koszt jednej maszyny to blisko 128 tysięcy złotych.

Gdy wszystkie 40 nowe motocykle trafią na służbę, śląska policja będzie miała na stanie w sumie 91 służbowych jednośladów.

ZOBACZ TEŻ:

Narkotyki Sosnowiec

Może Cię zainteresować:

Sosnowiec: Dwóch mężczyzn niosło nieprzytomną 16-latkę. W mieszkaniu mieli ponad 1,5 kg narkotyków

Autor: Tomasz Stankiewicz

14/08/2022

Historia Będzina 04

Może Cię zainteresować:

Imponujący zamek w Będzinie na starych zdjęciach

Autor: Anna Sobkiewicz-Foremska

11/08/2022