Pacjent groził medykom nożem. Dramatyczne sceny na oddziale szpitalnym w Sosnowcu

Sosnowieccy policjanci musieli użyć elektrycznego paralizatora, by obezwładnić agresywnego 33-latka, który na jednym ze szpitalnych oddziałów groził personelowi nożem. Lekarze zdecydowali o umieszczeniu go na oddziale psychiatrycznym.

pixabay.com
Nóż

O interwencję prosili medycy z jednego z oddziałów szpitala w Sosnowcu po tym, jak znajdujący się tam pacjent w pewnym momencie zrobił się agresywny i zaczął im grozić nożem.

Mężczyzna nie reagował polecenia przybyłych na miejsce funkcjonariuszy. Jako że 33-latek mógł zagrażać zarówno sobie, jak też personelowi, czy pozostałym pacjentom, mundurowi zdecydowali o użyciu wobec niego tasera. Po obezwładnieniu mężczyzny przekazali go pod opiekę lekarzom, którzy podjęli decyzję o umieszczeniu go na oddziale psychiatrycznym celem obserwacji.

Jeśli w toku prowadzonego postępowania biegły zdecyduje, że mężczyzna był poczytalny w chwili zdarzenia, za kierowanie pod adresem personelu medycznego gróźb z użyciem niebezpiecznego narzędzia może mu grozić do 2 lat więzienia.

Podpisanie umowy na budowę nowej siedziby pogotowia w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

W Sosnowcu powstanie nowa siedziba pogotowia. Podpisano umowę. Inwestycja jest warta ponad 25 mln złotych

Autor: Aleksandra Szlęzak

29/09/2022

Koksownia Przyjaźń

Może Cię zainteresować:

Wypadek w Koksowni Przyjaźń. Nie żyje jeden z poszkodowanych pracowników

Autor: Aleksandra Szlęzak

29/09/2022