Pobicie nieopodal zbiornika wodnego Pogoria III. Jeden ze sprawców przebywał na przepustce

Na jednym z dąbrowskich osiedli - nieopodal zbiornika wodnego Pogoria III doszło do pobicia dwóch mężczyzn. Ofiary zostały zaatakowane szklanymi butelkami. Sprawcy zostali zatrzymani, okazało się, że jeden z nich przebywał na przepustce z zakładu karnego.

Zdj. ilustracyjne
Pobicie butelką nieopodal Pogorii III

Pobicie dwóch mężczyzn w Dąbrowie Górniczej

Do zdarzenia doszło w sobotę, 9 kwietnia. Policjanci otrzymali zgłoszenie do pobicia, do którego doszło niedaleko zbiornika wodnego Pogoria III. Dwaj mężczyźni zostali zaatakowani przez dwóch sprawców, którzy kilkukrotnie uderzali ich szklaną butelką w głowę oraz rękami po twarzy i głowie.

Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce zatrzymali jednego ze sprawców, natomiast drugi uciekł z miejsca zdarzenia. - Dalsze czynności operacyjne podjęte przez kryminalnych pozwoliły na ustalenie tożsamości uciekiniera oraz jego aresztowanie - informują policjanci z dąbrowskiej komendy.

Jak ustalili funkcjonariusze, jeden z agresorów był na przepustce z zakładu karnego. Obaj sprawcy zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Grozi im teraz do trzech lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Będzina

Może Cię zainteresować:

Policja zatrzymała za pobicie dwóch mężczyzn. Jeden był ścigany listem gończym, drugi poszukiwany przez prokuraturę

Autor: Redakcja

27/01/2022