Policja zatrzymała za pobicie dwóch mężczyzn. Jeden był ścigany listem gończym, drugi poszukiwany przez prokuraturę

Dwóch mieszkańców Będzina w wieku 38 i 41 lat trafiło do policyjnego aresztu. Z użyciem niebezpiecznego narzędzia zaatakowali 26-letniego mężczyznę. Jak się okazało, jeden z zatrzymanych poszukiwany był listem gończym. Co więcej, miał przy sobie narkotyki.

Policja Będzin
Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Będzina

26-latek powiadomił katowicką komendę. Jak ustalono, do pobicia doszło w Będzinie – mężczyzna przyjechał na jedno z osiedli domków jednorodzinnych, gdzie został zaatakowany przez dwóch napastników. Jeden z nich uderzał ostrym, niebezpiecznym narzędziem. 26-latkowi szczęśliwie udało się uciec – wsiadł do samochodu i pojechał do swojej siostry, do Katowic. Tam zajęło się nim pogotowie ratunkowe. Opatrzono ranę ciętą ramienia, a mężczyzna trafił do szpitala.

Tymczasem policjanci szybko „namierzyli” sprawców i zatrzymali ich. To 38- i 41-letni mężczyźni. Jak się okazało, jeden z nich był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Przemyślu, zaś drugi był ścigany na podstawie listu gończego. Dodatkowo przy 38-latku mundurowi znaleźli marihuanę. Został już przewieziony więzienia, gdzie będzie odbywać karę 1 roku pozbawienia wolności. Niezależnie od tego o dalszym losie obu zatrzymanych zadecyduje teraz sąd. Mężczyznom grozi do 5 lat więzienia.