Po wakacjach ma zakończyć się generalny remont pływalni na Żeromskiego. W kompleksie znajdzie się saunarium, będzie też siłownia oraz sala fitness

Stworzona w latach 60. pływalnia przy ul. Żeromskiego przechodzi gruntowny remont. Obiekt zyska więcej przestrzeni, brodzik, siłownię i saunarium. Zakończenie prac planuje się na koniec wakacji.

Administratorem i zarządcą pływalni przy ul. Żeromskiego jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Wybudowany w połowie lat 60. ubiegłego wieku budynek wyposażony był w dwa baseny. Większy z nich był o wymiarach 25 x 12,5 metra z 6 torami i głębokości od 90 do 340 cm, a mały o wymiarach 5 x 10 metrów i głębokości od 40 do 80 cm. W piwnicach obiektu znajdowała się strzelnica, którą w ciągu kilku lat zamknięto.

Większa powierzchnia

W 2010 roku budynek został częściowo zmodernizowany. Rozbudowano wówczas halę basenową, wymieniono dach. Jak się okazało ówczesne prace były wykonane poprawnie. Mimo popularności, jaką cieszył się obiekt, w ostatnich latach pojawiały się coraz większe problemy z jego utrzymaniem. W zeszłym roku rozpoczął się generalny remont obiektu, który – przypomnijmy – zamknięty jest od końca 2019 r.

W planach modernizacyjnych znalazło się powiększenie obiektu. Dotychczasowa powierzchnia użytkowa miała 3582,96 mkw., ale po przebudowie wzrośnie do 4344,28 mkw. Gruntowanie przebudowany zostanie główny hol oraz szatnia dla użytkowników głównej niecki basenowej. Projekt zakłada wybudowanie brodzika o wymiarach 12,5 x 6 m w miejscu dotychczasowego z zachowaniem funkcji do nauki pływania oraz przebudowę zespołów szatniowych dla użytkowników brodzika.

Saunowanie i gimnastyka

Na pierwszym piętrze obiektu powstaną: siłownia, sala fitness TRX z szatniami oraz kompleks miejskiego ośrodka gimnastyki korekcyjnej z gabinetami do badania wad postawy i dwiema salami do prowadzenia zajęć gimnastycznych. Zaś w podpiwniczeniu mieścić się będzie profesjonalne saunarium z trzema saunami: dwiema suchymi, jedną parową, w tym jedną dla 40 osób.

Zmiany zajdą również na zewnątrz budynku. Powstanie nowa elewacja nawiązująca do tej, która została już częściowo zrealizowana podczas poprzedniego etapu modernizacji.

Realizacją przebudowy zajmują się dwie firmy – Częstobud Częstochowa i Budopol Jaskrów. Ostateczny koszt realizacji będzie znany za kilka tygodni. Termin ukończenia remontu planowany jest na koniec wakacji.

Zobacz także:

Trwa budowa sosnowieckiego Egzotarium

Kolejny etap budowy Zagłębiowskiego Parku Sportowego rozpoczęty

czytaj więcej:

Budżet Obywatelski w Sosnowcu pomysły mieszkańców

Pomysły mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego

Modernizacja przejść dla pieszych w Sosnowcu

Przejścia dla pieszych zostaną zmodernizowane

Kanalizacja ul. Podjazdowej

Sosnowieckie inwestycje drogowe i nie tylko

Ulica Ostrogórska w Sosnowcu

Utrudnienia na ulicy Ostrogórskiej

Przebudowa ul. Kukułek została wznowiona

Remont ul. Kukułek został wznowiony. Potrwa kilka miesięcy

Rondo Ludwika w Sosnowcu

Utrudnienia dla kierowców na Rondzie Ludwika

Szkoła Podstawowa nr 35 im. Armii Krajowej będzie miała hale sportową

Szkoła Podstawowa nr 35 będzie miała halę sportową