Kolejny etap budowy Zagłębiowskiego Parku Sportowego rozpoczęty. Zamontowane na stadionie krzesełka będą miały barwy Zagłębia

Prace na terenie Zagłębiowskiego Parku Sportowego cały czas posuwają się do przodu. Na trybunach stadionu montowane będą krzesełka, w hali trwa wykańczanie pomieszczeń sanitariatów, a na stadionie zimowym zakończony został montaż konstrukcji stalowej. Jakie będą kolejne etapy inwestycji?

Prace na stadionie piłkarskim, którego budowa rozpoczęła się w połowie 2019 roku, wydają się być najbardziej zaawansowane ze wszystkich trzech obiektów. Wykonawca inwestycji w najbliższym czasie będzie montował krzesełka na trybunach – 11600 sztuk, a także balustrady odgradzające sektory stadionu.

– Kolor krzesełek nie będzie dla nikogo zaskoczeniem: to barwy Zagłębia. Układ, na jaki się zdecydowaliśmy, to mozaika, która daje efekt optycznego powiększenia obiektu i wrażenie pełnych trybun. Efekt zobaczymy już wkrótce, montaż wykonawca planuje zakończyć do końca marca, oczywiście jeśli tylko warunki pogodowe będą sprzyjające – mówi Karina Skowronek, prezes ZPS w Sosnowcu.

W trakcie realizacji są prace związane z instalacjami, czyli montaż tras kablowych, instalacji elektrycznych, a także sanitarnych. Jak informuje Karina Skowronek, zaawansowanie wykonania murawy wynosi 67 proc. – zamontowany został system zraszaczy i ogrzewania murawy.

– Montaż fasady budynku klubowego szacuje się na 75 proc. Trwają prace na dachu budynku klubowego i dachu nad trybunami, związane z wykonanie obróbek blacharskich. W trakcie są prace wykończeniowe, czyli montaż ścianek g-k i płytkowanie, których zaawansowanie wynosi 9 proc. – dodaje.

A w hali sportowej...

Budowa hali sportowej rozpoczęła się pod koniec 2019 roku. Obecnie na zewnątrz budynku trwa montaż siatki cięto-ciągnionej. Wewnątrz trwają prace związane z montażem balustrad oddzielających poszczególne sektory, a w pomieszczeniu sanitariatów oraz loży VIP trwa wykańczanie wnętrz, czyli płytkowanie, malowanie, montaż sufitów oraz tynkowanie. Na dachu obecnie montowane są obróbki blacharskie.

– Zgodnie z intencją właściciela, by zwiększyć powierzchnię użytkową dla mieszkańców, realizowane są prace dodatkowe w zakresie powierzchni PUBu sportowego oraz bawialni. Powodują one wydłużenie prac na hali sportowej, ale nie zaburzają realizacji całości inwestycji – podkreśla Skowronek.

Prace także na Stadionie Zimowym

Jako ostatnia rozpoczęła się budowa Stadionu Zimowego – stało się to pod koniec 2020 roku. Aktualnie zakończony został montaż konstrukcji stalowej na dachu oraz podkonstrukcji na ice-cube, która znajdować się będzie około siedmiu metrów powyżej powierzchni lodu.

Rozpoczęto prace związane z wykonaniem systemu monitorowania konstrukcji dachu. Zaawansowanie wykonania kanału mrożeniowego wynosi 70 proc. Prowadzone są także prace związane z instalacjami elektrycznymi, sanitarnymi i wentylacją.