Pijany 47-latek zaparkował na… rondzie. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad 3,5 promila

Policjanci z Czeladzi zatrzymali nietrzeźwego kierowcę dzięki reakcji świadka. Jak się okazało, 47-latek był kompletnie pijany – miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Swój samochód „zaparkował” na… rondzie.

Zdj. ilustracyjne
Policja

Dyżurny komisariatu w Czeladzi odebrał informację o zaparkowanym samochodzie na… rondzie przy ulicy Będzińskiej. Kobieta, która zgłosiła sprawę zauważyła kompletnie pijanego kierowcę. Kiedy na miejscu zjawili się policjanci, okazało się, że 47-latek siedzący za kierownicą mercedesa nie potrafi w logiczny sposób odpowiadać na pytania. Od kierowcy wyczuwalna była też silna alkoholowa woń…

Na miejscu zjawił się także brat 47-latka, który zabezpieczył samochód. Tymczasem pijany kierowca został przewieziony na komisariat, gdzie przeprowadzono badanie alkomatem – miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a o dalszym losie 47-latka zadecyduje sąd.

Gratulujemy postawy kobiecie, dzięki której z dalszej jazdy został wyeliminowany kolejny, stwarzający zagrożenie dla innych, kierowca, który w ogóle nie powinien znajdować się za „kółkiem” – podkreślają policjanci.

Policjanci zatrzymali sprawce kradziezy

Może Cię zainteresować:

Ukradł z poczty pieniądze. Był zamaskowany, ale policjanci i tak go „namierzyli”. Teraz grozi mu więzienie

Autor: Redakcja

05/03/2024

Narkotyki sosnowiec marzec 2024

Może Cię zainteresować:

Narkotyki w Sosnowcu. Ponad 1500 dilerskich porcji amfetaminy i tabletki ecstasy. Para 37-tków zatrzymana

Autor: Redakcja

02/03/2024

Policyjny poscig sosnowiec 29 lutego 2024

Może Cię zainteresować:

Policyjny pościg w Sosnowcu. 27-letni kierowca z sądowym zakazem i amfetaminą na pokładzie

Autor: Redakcja

02/03/2024