Obywatele Bułgarii handlowali podróbkami na targowisku w Dąbrowie Górniczej. Zostali zatrzymani przez policję

Dąbrowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zabezpieczyli blisko 1400 sztuk odzieży z podrobionymi znakami towarowymi. Podejrzani handlowali nimi na jednym z targowisk w Dąbrowie Górniczej.

Dąbrowscy stróże prawa zwalczający przestępczość gospodarczą po raz kolejny uderzyli w rynek handlu produktami oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi znanych marek odzieżowych.

Pojawiły się informacje, które mogły wskazywać, że na jednym z dąbrowskich targowisk sprzedawana jest odzież, która nie jest oryginalna. Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą likwidowali już w przeszłości podobne punkty.

W niedzielę 4 grudnia 2022 r. stróże prawa sprawdzali na targowisku miejsca, w których sprzedawana była odzież. Kryminalni zauważyli, że ubrania oferowane do sprzedaży na dwóch stanowiskach mają najprawdopodobniej podrobione znaki towarowe. Przejęto blisko 1400 sztuk odzieży. Wśród towarów oferowanych do sprzedaży były bluzy, spodnie, skarpety i czapki, na których były umieszczone znaki znanych marek.

Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 19 i 36 lat. Obaj są obywatelami Bułgarii. Podejrzani zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty z ustawy o własności przemysłowej. Za obrót towarami z podrobionymi znakami grozi im kara do 5 lat więzienia.

Zatrzymany mężczyzna, Sosnowiec

Może Cię zainteresować:

Chwile grozy na parkingu w Sosnowcu. Dwóch mężczyzn napadło na kobietę. Sterroryzowali ją bronią

Autor: Redakcja

08/12/2022

Policja

Może Cię zainteresować:

Od osiemnastu osób wyłudzili ponad pół miliona złotych, usłyszeli już zarzuty, w tym udział w zorganizowanej grupie przestępczej

Autor: Redakcja

05/12/2022