Chwile grozy na parkingu w Sosnowcu. Dwóch mężczyzn napadło na kobietę. Sterroryzowali ją bronią

Sosnowieccy kryminalni ustalili i zatrzymali sprawców napadu na mieszkankę Sosnowca, do którego doszło na jednym z parkingów w centrum miasta.

Policja Śląska
Zatrzymany mężczyzna, Sosnowiec

Do zdarzenia doszło 23 listopada 2022 r. Na kobietę, próbującą odjechać swoim samochodem z jednego z parkingów w centrum Sosnowca, napadło dwóch mężczyzn.

Sprawcy sterroryzowali ją pistoletem i zażądali, żeby wysiadła z samochodu. Przerażona kobieta spełniła ich żądania i opuściła auto. Mężczyźni wsiedli do niego i odjechali.

Powiadomieni o napadzie policjanci ruszyli na poszukiwania sprawców. Już następnego dnia odnaleziono skradziony samochód. Po kilku kolejnych dniach policjanci ustalili, kim byli napastnicy. Okazało się, że to dwóch 34-letnich mieszkańców Sosnowca.

Obaj zostali zatrzymani i doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Grozić im może teraz do 12 lat więzienia. Sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

KMP Sosnowiec

Może Cię zainteresować:

Pijany mężczyzna prowadził pojazd z dwukrotnie dozwoloną prędkością. Kierował pomimo zakazu

Autor: Martyna Urban

04/12/2022

Policja

Może Cię zainteresować:

Od osiemnastu osób wyłudzili ponad pół miliona złotych, usłyszeli już zarzuty, w tym udział w zorganizowanej grupie przestępczej

Autor: Redakcja

05/12/2022