Pijany mężczyzna prowadził pojazd z dwukrotnie dozwoloną prędkością. Kierował pomimo zakazu

W Sosnowcu zatrzymano 28-letniego mieszkańca Przemyśla, który pomimo znaków policjantów nie zatrzymał się do kontroli. Mężczyzna jechał z prędkością 111 km/h w miejscu, gdzie dozwolona prędkość to 50 km/h. Po zatrzymaniu okazało się, że kierowca jest pijany i prowadzi samochód pomimo 4 czynnych zakazów prowadzenia.

KMP Sosnowiec
KMP Sosnowiec

Do zdarzenia doszło w piątek, 2 grudnia. Sosnowieccy policjanci z grupy SPEED patrolując DK94 zauważyli pojazd, który poruszał się z ponad dwukrotnie dozwoloną prędkością.

- Policjanci zatrzymali mężczyznę do kontroli, a podczas czynności szybko wyczuli od niego woń alkoholu - wyjaśnia podkom. Sonia Kepper - rzeczniczka prasowa KMP w Sosnowcu.

Okazało się, że 28-letni mieszkaniec Przemyśla ma w wydychanym powietrzu niemal 0,8 promila. Okazało się, że mężczyzna ma aktualnie 4 czynne sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. 28-latek został zatrzymany, a kiedy wytrzeźwieje, usłyszy zarzuty. Za złamanie sądowego zakazu prowadzenia może trafić do więzienia nawet na 3 lata. Mężczyzna odpowie również za jazdę pod wpływem alkoholu.