Nowy wiadukt na ulicy Wojska Polskiego w Sosnowcu jest już prawie gotowy. Zobaczcie, jak wygląda

Pod koniec czerwca ma zostać oddany do użytku nowy wiadukt na ulicy Wojska Polskiego w Sosnowcu. Inwestycja dofinansowana z Programu Inwestycji Strategicznych kosztuje niemal 41 milionów złotych.

Przypomnijmy, że stary wiadukt przy ulicy Wojska Polskiego w Dańdówce, łączący Niwkę z Klimontowem, w Sosnowcu został zamknięty dla ruchu pod koniec marca 2023 roku. Od tamtej pory prowadzone są tam prace remontowe. Najpierw trzeba było rozebrać stary, pochodzący z lat 70. XX wieku obiekt, a później wybudować nowy.

Charakterystyczne łuki wiaduktu do Sosnowca przyjechały w całości i były już gotowe do montażu. Nowy, stalowy i jednoprzęsłowy wiadukt podzielony został na dwie części. Na jednej znajdzie się jezdnia z dwoma pasami ruchu, chodnik, a także ścieżka dla rowerzystów, a na drugiej – tory tramwajowe. Obiekt zabezpieczać będzie balustrada, bariera energochłonna i osłony przeciwporażeniowe.

Pierwotnie inwestycja miała zakończyć się pod koniec marca albo na początku kwietnie, jednak termin oddania wiaduktu do użytku przesunięto ostatecznie na koniec czerwca. Do opóźnień w harmonogramie doszło zimą, kiedy duże opady śniegu uniemożliwiły przeprowadzenie części prac. Wykonawcą jest firma Himmel i Papesch Opole, a inwestycja, która dofinansowana jest z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych kosztuje prawie 41 milionów złotych.

Zobaczcie, jak wygląda nowy wiadukt na ulicy Wojska Polskiego w Sosnowcu.

Wiadukt Wojska Polskiego Sosnowiec zamknięty

Może Cię zainteresować:

Sosnowiec. Zamknięcie wiaduktu w ciągu ulicy Wojska Polskiego. Wprowadzone zostaną objazdy dla kierowców

Autor: Redakcja

13/03/2023

Demontaż konstrukcji starego wiaduktu na Wojska Polskiego rozpoczął się na początku kwietnia

Może Cię zainteresować:

Trwa remont wiaduktu na Wojska Polskiego. Prace prowadzone są też na innych ulicach. „Albo zrobimy to teraz, albo…”

Autor: Martyna Urban

25/04/2023

Przebudowa wiaduktu w ciągu ulicy Wojska Polskiego

Może Cię zainteresować:

Przebudowa wiaduktu na ulicy Wojska Polskiego w Sosnowcu wkroczyła w nowy etap. Pojawiają się pierwsze stalowe elementy konstrukcji nowego obiektu

Autor: Redakcja

28/09/2023