Nowy sprzęt do rehabilitacji w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim. To szansa dla pacjentów ortopedycznych i neurologicznych

Rehabilitacja w Sosnowickim Szpitalu Miejskim może stać się jeszcze skuteczniejsza. To zasługa nowych nabytków placówki medycznej. Szpital wzbogacił się o dwa roboty, które pomogą pacjentom w efektywniejszym ćwiczeniu mięśni.

W Sosnowieckim Szpitalu Miejskim od marca działają dwa nowe roboty. Luna EMG oraz Kinevia Duo wspomagają pracę fizjoterapeutów. Ćwiczenia są niezwykle ważne w procesie powrotu do zdrowia czy podniesienia komfortu życia pacjenta. Ma to szczególne znaczenie w przypadku schorzeń ortopedycznych czy neurologicznych.

Cieszymy się, że nasi pacjenci zyskali dwa nowe, najwyższej klasy urządzenia do rehabilitacji. Dzięki temu, nasze możliwości wspierania pacjentów w powrocie do sprawności fizycznej wspięły się na zupełnie nowy poziom. W połączeniu z doświadczoną i świetnie wyszkoloną kadrą fizjoterapeutów, będziemy mogli rehabilitować pacjentów lepiej i dokładniej, w komfortowych i nowoczesnych warunkach – mówi Aneta Kawka, prezes Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego.

Co to za urządzenia? Pierwsze z nich – Luna EMG jest „dzieckiem” polskiego przedsiębiorstwa EGZOTech. Pomaga w kinezyterapii. Wykrywa, które z mięśni są najsłabsze i najlżejsze, nawet w przypadku ich zaawansowanego zaniku. Dzięki swoim możliwościom wspomaga ćwiczenia pacjenta. Przez to wzmacnia siłę mięśniową, zakres ruchomości stawów, a także monitoruje postępy użytkownika. Luną można wspomagać rehabilitację kończyn górnych, dolnych oraz tułowia, także w pozycji siedzącej czy leżącej.

Z kolei Kinevia Duo to sprzęt stosowany w przypadkach stanu po udarach, urazach rdzenia kręgowego, chorób Parkinsona, stwardnienia rozsianego, porażenia mózgowego. Ma na wyposażeniu rotor kończyn górnych oraz dolnych. Pacjenci mogą korzystać z urządzenia zarówno na krześle, jak i wózku inwalidzkim. Sosnowiecki sprzęt zawiera rozszerzenie Kinevia Entertainment System.

Koszt inwestycji to 438 000 zł. Pieniądze na jego zakup pochodzących ze środków subfunduszu terapeutyczno-innowacyjnego w ramach Funduszu Medycznego. Nowo nabyty sprzęt ma pomóc setkom pacjentów Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego. Znajduje się na Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej.

Laboratorium

Może Cię zainteresować:

Bezpłatne badania w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim dla mieszkańców, którzy skończyli „pięćdziesiątkę”

Autor: Urszula Gołkowska

29/09/2023

Mammograf model Giotto Class

Może Cię zainteresować:

Szpital Miejski w Sosnowcu dostanie nowy aparat mammograficzny. To sprzęt za 700 tys. zł

Autor: Paulina Gałbas

02/12/2021