Nowe wozy dla strażaków z Tucznawy, Trzebiesławic i Ząbkowic. Stare Ochotnicza Straż Pożarna będzie mogła sprzedać

Jeszcze w marcu jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Tucznawy, Trzebiesławic i Ząbkowic wprowadzą do służby nowe lekkie pojazdy pożarnicze na podwoziu renault master. Ich zakup to efekt głosowania mieszkańców Dąbrowy Górniczej w trzeciej edycji budżetu obywatelskiego.

O zakupie nowych samochodów dla jednostek OSP poinformował w mediach społecznościowych Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej. Jak przypomniał, o zakupie pojazdów zadecydowali mieszkańcy głosując w budżecie obywatelskim. Na projekt „Bezpieczny Strażak” głos oddało w sumie 3007 osób.

Warto wyjaśnić, że jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Tucznawy, Trzebiesławic i Ząbkowic korzystają obecnie z wysłużonych pojazdów. To dwa stary z roczników 1983 i 1986 oraz jelcz, który liczy sobie już ponad 40 lat.

Pojazdy formalnie były własnością miasta przekazanymi strażakom w użytkowanie. Zdecydowałem niedawno o przekazaniu ich na własność jednostkom z Tucznawy, Trzebiesławic i Ząbkowic. Dzięki temu strażacy ochotnicy będą mogli je sprzedać, a uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczą nie tylko na doposażenie nowych pojazdów, ale i inny sprzęt przydatny w akcjach ratowniczych – podkreślił prezydent Dąbrowy Górniczej.

Stare pojazdy zostaną zastąpione lekkimi pojazdami pożarniczymi zbudowanymi na podwoziu renault master. Tego typu samochód służy najczęściej jako pojazd szybkiego reagowania, aby umożliwić przygotowanie terenu do przyjazdu średnich i ciężkich pojazdów pożarniczych. Może służyć również jako samochód ratownictwa drogowego.

Przebudowa Staszica i AK Ordona w Dąbrowie Górniczej

Może Cię zainteresować:

Przebudowa ulic Stanisława Staszica i Oddziału AK Ordona w Dąbrowie Górniczej. Uwaga, w przyszłym tygodniu zmieni się organizacja ruchu

Autor: Redakcja

10/03/2023

Inwestycja w Gołonogu

Może Cię zainteresować:

Wspólna inwestycja Dąbrowy Górniczej i PKP PLK w Gołonogu powoli zbliża się do końca. Kiedy przejedziemy pod wiaduktem?

Autor: Redakcja

09/03/2023

czytaj więcej:

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse

Remont budynków komunalnych w Czeladzi

Termomodernizacja na ul. Tuwima zakończona

Spłonął dom bramkarza Zagłębie Sosnowiec

Bramkarz Zagłębia Sosnowiec stracił dom w pożarze

Zagłębiowski Park Sportowy

Coraz bliżej otwarcia Zagłębiowskiego Parku Sportowego

Piknik Zielone Planty Dąbrowa Górnicza

Piknik na dąbrowskich plantach. Pojawi się wiele atrakcji

„Lokal na start" w Dąbrowie Górniczej

Zwycięzcy „Lokalu na start"

Śmigłowiec PSP

Śmigłowiec miał gasić las. Wpadł do zalewu w Rogoźniku