Niemal 6 milionów złotych kosztować będzie remont ulicy Długosza w Sosnowcu. Co się zmieni?

W listopadzie 2025 roku ma się zakończyć kompleksowa przebudowa ostatniego fragmentu ulicy Długosza w Sosnowcu. Inwestycja kosztować będzie niemal 6 milionów złotych.

Mat. UM Sosnowiec
Remont ulicy Dlugosza

Do tej pory wyremontowany został 800-metrowy odcinek ulicy Długosza od ronda w ciągu ulicy Braci Mieroszewskich, przez nowy węzeł wzdłuż DK94, do ronda łączącego centra handlowe znajdujące się przy „krajówce”.

Teraz kolejny etap inwestycji dotyczyć będzie ronda i odcinka drogi łączącego się z ul. Komuny Paryskiej.

– Będzie nowy chodnik, przebudujemy przystanek autobusowy i wybudujemy brakujący łącznik drogi rowerowej, który pozwoli z jednej strony dojechać do Dąbrowy Górniczej, a z drugiej do Zagórza – zapowiadał niedawno Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Jak wyjaśnia sosnowiecki magistrat, nowa nawierzchnia pojawi się na ostatnim fragmencie ul. Długosza, ale także na istniejącym już rondzie. Powstanie także nowe rondo u zbiegu z ulicami Komuny Paryskiej oraz Kukuczki, przejścia dla pieszych zostaną dodatkowo doświetlone. Rozbudowany zostanie ponadto system odwodnienia.

Wykonawcą inwestycji jest Silesia Invest z Gliwic. Najpierw powstanie dokumentacja projektowa, później firma zajmie się uzyskaniem niezbędnych zgód, po czym przystąpi do robót. Prace powinny zakończyć się w listopadzie 2025 roku.

Basen sosnowiec remont

Może Cię zainteresować:

Sosnowiec: basen przy ulicy Legionów zostanie zmodernizowany. Umowa na przygotowanie dokumentacji projektowej została podpisana

Autor: Urszula Gołkowska

26/01/2024

Skrzyżowanie Wileńskiej Minerów Łukasiewicza w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

Nowe rondo powstanie w Sosnowcu. Za 5,8 mln złotych. Ułatwi dojazd do wschodnich dzielnic miasta

Autor: Redakcja

30/01/2024