Nielegalna plantacja marihuany w Dąbrowie Górniczej. 53 krzaki konopi i ponad 700 działek dilerskich

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zajmowali się nielegalną uprawą konopi indyjskich. Jak informują policjanci, śledztwo w ich sprawie prowadzono już od jakiegoś czasu. Ponadto jeden z nich nielegalnie posiadał broń.

Dąbrowscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wpadli na trop dwóch mężczyzn, których podejrzewali o posiadanie znacznych ilości narkotyków. W wyniku przeszukania mieszkania podejrzanych, ujawniono 53 krzaki konopi indyjskich w specjalnie przygotowanych do tego pomieszczeniach oraz gotowy susz marihuany, z którego można było przygotować prawie 700 działek dilerskich.

Zatrzymani to mieszkańcy powiatu będzińskiego w wieku 40 i 50 lat. Dodatkowo 40-letni mężczyzna posiadał nielegalnie rewolwer oraz pistolet gazowy.

- Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy, pozwolił na
przedstawienie zatrzymanym zarzutu uprawy narkotyków oraz posiadania ich w znacznych ilościach. 40-latek usłyszał dodatkowo zarzut nielegalnego
posiadania broni - informuje dąbrowski garnizon.

Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanych na okres 3 miesięcy. Grozi im teraz nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymanie plantatorów

Sosnowiec zniszczenie mienia 3 pazdziernika 2023

Może Cię zainteresować:

Nabazgrali na ścianach klatki schodowej i uciekli. Młodzi ludzie spowodowali straty na ponad 1300 zł

Autor: Redakcja

02/01/2024

23-latek prowadził pod wpływem narkotyków

Może Cię zainteresować:

23-latek prowadził pod wpływem narkotyków, został zatrzymany podczas kontroli drogowej. Jak się okazało, miał przy sobie amfetaminę

Autor: Redakcja

29/12/2023

Obywatel Bułgarii handlował odzieżą z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek

Może Cię zainteresować:

Handlował na targu podrabianą odzieżą. 46-letni obywatel Bułgarii został zatrzymany przez będzińskich policjantów

Autor: Redakcja

27/12/2023