Nad DK86 w Będzinie wybudowany zostanie nowy wiadukt. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na wykonawcę

Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad szuka firmy, która wybuduje nowy wiadukt nad DK86 w ciągu ulicy Wolności w Będzinie. Przetarg ma zostać rozstrzygnięty jeszcze w tym miesiącu.

Fot. GDDKiA
Nad DK86 w ciągu ul. Wolności w Będzinie powstanie nowy wiadukt

Nowy wiadukt ma zastąpić dotychczasowy, wysłużony już obiekt. Inwestycja ma zostać zrealizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”. – W ramach zadania wykonawca ma sporządzić dokumentację projektową wraz z projektem czasowej i stałej organizacji ruchu i uzyskać wszelkie niezbędne decyzje i pozwolenia. Po opracowaniu dokumentacji przystąpi do robót budowlanych po wcześniejszym wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu – informuje katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Wybrana w przetargu firma zajmie się także wyburzeniem starego obiektu, a ponadto, po wybudowaniu nowego – uzyska dokumenty pozwalające na jego użytkowanie. Wiadomo już, że wykonawca będzie miał na realizację inwestycji 28 miesięcy od daty podpisania umowy, przy czym rok przewidziany został na przygotowanie projektu.

Budowa nowego wiaduktu nad DK86 w Będzinie to już kolejna tego typu inwestycja w Zagłębiu.

W sierpniu rozpoczęliśmy przebudowę wiaduktu tramwajowego w Będzinie nad DK86. Wartość tej umowy, na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych, to około 3,5 mln zł – przypominają w GDDKiA.

Przejścia dla pieszych zostaną doświetlone

Może Cię zainteresować:

Będzie bezpieczniej na przejściach dla pieszych na „krajówkach” i „ekspresówkach”. Także w Zagłębiu. GDDKiA ogłosiła przetargi

Autor: Grzegorz Lisiecki

08/08/2023

GDDKiA ogłosiła przetargi na ekrany dźwiękochłonne w Zagłębiu

Może Cię zainteresować:

Będzie ciszej przy DK86 w Sarnowie? GDDKiA wybrała firmę, która wykona projekt zabezpieczeń antyhałasowych. Kiedy rozpoczną się prace?

Autor: Grzegorz Lisiecki

06/10/2023