Będzie ciszej przy DK86 w Sarnowie? GDDKiA wybrała firmę, która wykona projekt zabezpieczeń antyhałasowych. Kiedy rozpoczną się prace?

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnęła przetarg na wykonawcę projektu zabezpieczeń antyhałasowych wzdłuż DK86 w Sarnowie. Projekt ma być gotowy za 11 miesięcy. A kiedy prace budowalne?

Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)
GDDKiA ogłosiła przetargi na ekrany dźwiękochłonne w Zagłębiu

Przypomnijmy, że w tym roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetargi na dokumentacje projektowe dla budowy zabezpieczeń przeciwhałasowych między innymi przy DK86 w Sarnowie. Chodzi o odcinek o długości około 3,2 km – od Goląszki do węzła drogowego z ul. Podgórna.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnęła przetarg na wykonawcę projektu zabezpieczeń antyhałasowych wzdłuż DK86 w Sarnowie – najkorzystniejszą ofertę, o wartości 687 324 zł, złożyła Pracownia Inżynierska Klotoida z Krakowa. Do podpisania umowy dojdzie najprawdopodobniej w październiku.

Opracowana dokumentacja umożliwi w przyszłości budowę ekranów akustycznych, co przyczyni się do ograniczenia ponadnormatywnego hałasu, pochodzącego od ruchu pojazdów na drodze krajowej nr 86 w Sarnowie – podkreślają w katowickim oddziale GDDKiA.

Umowa obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej – do 11 miesięcy od podpisania umowy, a także „wsparcie zamawiającego na etapie przetargu na roboty budowlane wraz z udzielaniem wyjaśnień i odpowiedzi oferentom” (na to są przeznaczone 4 miesiące) i „pełnienie nadzoru autorskiego w czasie realizacji robót wykonywanych w oparciu o sporządzoną dokumentację projektową”.

Jak informuje GDDKiA, termin realizacji całej umowy to… 94 miesiące.

Będzie bezpieczniej i ekonomiczniej na S86 w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

Na S86 w Sosnowcu będzie bezpieczniej? GDDKiA ogłosiła przetarg na wymianę oświetlenia i słupów wzdłuż prawie 2,6-kilometrowego odcinka drogi

Autor: Grzegorz Lisiecki

06/04/2023

Dworzec Dąbrowa Górnicza

Może Cię zainteresować:

Dworzec w Dąbrowie Górniczej po przebudowie znów jest otwarty dla podróżnych. Jak się zmienił? Zobaczcie zdjęcia

Autor: Grzegorz Lisiecki

04/10/2023