Na placu przed sosnowieckim dworcem pojawiły się już nowe ławki. Kiedy koniec prac? „Chcemy także udostępnić szczelinę przeciwlotniczą”

Na placu przed sosnowieckim dworcem pojawiły się nowe elementy. Są już ławki, staną tu również stojaki na rowery. Kiedy koniec prac?

Na terenie między dworcem PKP a Domem Towarowym Sezam pojawiły się ławki. Niektóre z oparciem, inne bez. Jak zapowiada prezydent miasta Arkadiusz Chęciński, będzie ich więcej, w tym także z donicami. Kolejnym planowanym elementem są stojaki na rowery. Do końca marca na placu pojawi się także oświetlenie. Nie zabraknie również zieleni, a zainstalowany zostanie ponadto monitoring.

– Ruszyły prace w budynku gastronomicznym zarówno w środku, jak i na dachu. Myślę, że niedługo będą widoczne efekty – wyjaśnia prezydent Chęciński. Chcemy także udostępnić wam szczelinę przeciwlotniczą. Staramy się o dofinansowanie zewnętrzne, a na razie obiekt został wpisany do Gminnej Ewidencji Zabytków dodaje.

Przypomnijmy, że projekt przebudowy placu przed dworcem stworzyło biuro projektowa Amaya Architekci z Katowic. Inwestycję wyceniona na ponad 10 milionów złotych, a wykonawcą została bytomska firma AGC. To jednak nie AGC kończy prace koszty okazały się dla bytomian zbyt wysokie i nowym wykonawcą, wyłonionym w kolejnym przetargu, została firma Maximus ZBH z Siemianowic Śląskich. Wiadomo, że nowe plany nie uwzględniają już podświetlanej, interaktywnej mapy Sosnowca.

Prace pierwotnie miały zakończyć się już zeszłym roku, ostatecznie jednak inwestycja ma być gotowa na tegoroczną majówkę.

Nowy samochód dla Środowiskowego Domu Samopomocy

Może Cię zainteresować:

Sosnowiecki Środowiskowy Dom Samopomocy ma nowy samochód do przewozu swoich podopiecznych. Pojazd przewozić może także osoby na wózkach inwalidzkich

Autor: Redakcja

24/03/2023

Rozpoczął się remont ulicy 1 Maja

Może Cię zainteresować:

Trwa remont ulicy 1 Maja w Sosnowcu. Nowa nawierzchnia ma pojawić się w maju. W kolejce czekają ulice Sienkiewicza i Piłsudskiego

Autor: Redakcja

23/03/2023