Na DK86 w Będzinie uciekał skuterem „pod prąd” przed policją. Jak się okazało, 35-latek miał sporo na sumieniu

Podczas ucieczki przed będzińską policją i złamaniu wielu przepisów 35-letni kierowca skutera zebrał łącznie 70 punktów karnych za wykroczenia w ruchu drogowym. Co więcej, usłyszał także pięć zarzutów za popełnione przestępstwa.

Będzińscy policjanci jadący drogą krajową 86 w kierunku Siewierza zauważyli kierowcę skutera, który nie miał tablicy rejestracyjnej. Na dodatek stan techniczny pojazdu pozostawiał wiele do życzenia.

– Gdy policjanci podjęli próbę zatrzymania kierowcy, ten nagle zahamował i zawrócił, rozpoczynając swoją ucieczkę pod prąd. Policjanci ruszyli za nim w pościg przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Mężczyzna przez cały czas stwarzał zagrożenie dla innych uczestników drogi. W pewnym momencie nagle skręcił w przydrożny rów i rozpoczął ucieczkę pieszą przez tereny trawiaste. Po krótkim pościgu stróże prawa dogonili 35-latka i obezwładnili go – relacjonują będzińscy policjanci.

Szybko okazało się, że 35-latek prowadził po alkoholu. Skuter, którym poruszał się mężczyzna, nie posiadał tablicy rejestracyjnej, ale policjanci ustalili dane identyfikacyjne po numerze VIN. Pojazd nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia, a jego stan techniczny daleki był od idealnego. Co więcej, już podczas pieszej ucieczki 35-latek zgubił woreczek z… amfetaminą.

Kiedy mundurowi zaczęli sprawdzać zatrzymanego mężczyznę w policyjnych systemach, okazało się, że ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami wszystkich kategorii, a także aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. 35-latek trafił do aresztu, a skuter został zabezpieczony. Już podczas prowadzonych czynności policjanci odkryli, że ten charakterystyczny jednoślad brał udział w kradzieży paliwa na stacjach benzynowych, co potwierdziły nagrania z monitoringów.

Oprócz 70 punktów karnych za wykroczenia w ruchu drogowym 35-latek usłyszał także pięć zarzutów za popełnione przestępstwa. Grozi mu teraz kara nawet pięciu lat więzienia.

Na alei Kołłątaja zginał kierowca

Może Cię zainteresować:

Tragedia na alei Kołłątaja w Będzinie. W wypadku zginął 36-letni kierowca, który zjechał z drogi i uderzył w słup

Autor: Redakcja

11/04/2024

Policja

Może Cię zainteresować:

Sosnowiec. 64-latek miał prawie 2 promile i zakaz prowadzenia pojazdów. Wpadł podczas policyjnej akcji... „Trzeźwość”

Autor: Redakcja

10/04/2024

Śmiertelny wypadek na S1

Może Cię zainteresować:

Tragedia na S1. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności śmierci 60-letniego mężczyzny

Autor: Redakcja

09/04/2024