Koniec z zalewaniem ulicy Jedności? W Dańdówce budowana jest nowa kanalizacja wraz z przepompownią wód deszczowych

Przy ulicy Jedności w Dańdówce trwają prace związane z budową kanalizacji deszczowej. Jak informuje magistrat, to jedna z miejskich inwestycji, która jest odpowiedzią na skutki zmian klimatycznych.

FB/ Sosnowiec Łączy
Powstaje nowa kanalizacja przy ulicy Jedności

Od dłuższego czasu z powodu gwałtownych opadów deszczu i burz w wielu miastach dochodzi do tak zwanych powodzi błyskawicznych. Woda, której kanalizacja nie jest w stanie odprowadzić, podmywa i zalewa ulice. Do jednej z takich sytuacji doszło w Sosnowcu we wrześniu zeszłego roku.

Inwestycja w Dańdówce jest jedną z miejskich inwestycji będących odpowiedzią na zmiany klimatyczne. Przy ulicy Jedności firma Habas z Katowic buduje kanalizację deszczową, a także przepompownię wód deszczowych, która będzie wyposażona w dwie naprzemiennie pracujące pompy. Przy okazji położona zostanie nowa nawierzchnia drogi i nasadzone będą drzewa. Inwestycja kosztuje niemal pół miliona złotych.

Prace przy ul. Jedności powinny zakończyć się późną wiosną. Jak zapowiada magistrat, to dopiero pierwsza z inwestycji w Sosnowcu, które mają ograniczyć skutki zmian klimatycznych.

Czytaj także:

Popularna sosnowiecka Patelnia zostanie wyremontowana

Arkadiusz Chęciński apeluje do premiera Morawieckiego o podwyższenie kwot dofinansowanie na remonty dróg