Popularna sosnowiecka Patelnia zostanie wyremontowana. Na placu Stulecia pojawi się zieleń i elementy małej architektury. Prace kosztować będą 1,3 mln złotych

Plac Stulecia w Sosnowcu, czyli popularna Patelnia, po modernizacji bardzo się zmieni. Pojawi się zieleń, punkty gastronomiczne i miejsca do odpoczynku.

UM Sosnowiec
Sosnowiecka Patelnia zostanie wyremontowana

Kończą się prace formalne nad projektem modernizacji sosnowieckiej Patelni. Realizacją wartą 1,3 mln zł zajmie się firma Remdom z Dąbrowy Górniczej. Według planów przebudowa placu Stulecia ma się zakończyć jeszcze przed tegorocznymi wakacjami.

W ramach inwestycji wyremontowana zostanie płyta stropowa. Pojawi się dużo zieleni i miejsca do odpoczynku. Przed wejściem do pasażu płyty zostaną odnowione, zaś skarpy po obu stronach schodów – odtworzone.

Ławki, nowe oświetlenie i zielone „wyspy”

Montaż nowego systemu nawadniającego pozwoli utrzymać zieleń w dobrym stanie. Nie zabraknie ławek, koszy na śmieci i nowego oświetlenia. W dole placu pojawią się zielone „wyspy”. Więcej roślin znajdzie się również wokół pomnika Jana Kiepury. Niespodzianką dla mieszkańców będzie zmiana części fontanny.