Kolejne miejskie budynki w Sosnowcu przejdą termomodernizację. Miasto otrzymało dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Projekt modernizacji miejskich budynków w Sosnowcu rozpoczął się pod koniec 2021 roku. Tym razem Miejski Zakład Zasobów Lokalowych podpisał umowę na termomodernizację trzech kolejnych budynków należących do miasta.

Fot. UM Sosnowiec
Prace termomodernizacyjne rozpoczęto między innymi przy ulicy Szczecińskiej

Niedawno podpisano umowę na termomodernizację trzech budynków miejskich mieszczących się przy ulicy Andersa 81 i 87 oraz Czeladzkiej 25cd. To kontynuacja zawartej w 2021 roku umowy, dzięki której w miejskich budynkach mieszkalnych likwidowane są „kopciuchy”.

To kolejne budynki, które zostaną odmienione. Mieszkańcy zyskają nowe źródła ciepła – ekologiczne, ale też same budynki zmienią się wizualnie – tłumaczy Rafał Łydek, dyrektor MZZL w Sosnowcu.

Koszt termomodernizacji to ponad 2,5 mln złotych. Mieszkańcy budynków przy ulicy Andersa zyskają ogrzewanie gazowe, a przy Czeladzkiej budynek zostanie „wpięty” do sieci c.o. Prace mają potrwać do końca wakacji.

W Sosnowcu zlikwidowano 6,5 tysiąca „kopciuchów”

Przypomnijmy, że Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach przyznał Miejskiemu Zakładowi Zasobów Lokalowych w Sosnowcu dofinansowanie w wysokości blisko 8,4 mln złotych na prace w tych lokalizacjach.

Działamy cały czas, a efekty są naprawdę duże. W 8 lat zlikwidowaliśmy 6500 pieców. To efekt inwestycji w termomodernizację, ale też licznych dopłat do likwidacji tzw. kopciuchów. Dzięki temu, liczba dni z przekroczeniami pyłu zawieszonego spadła ze 106 w 2013 roku, do 12 w 2022 roku. To nasz powód do dumy – zaznacza Arkadiusz Chęciński. prezydent Sosnowca.

Prace termomodernizacyjne w pierwszej kolejności rozpoczęto przy ulicach: Szczecińskiej 1, Wierzbowej 3 i Sobieskiego 18. Natomiast w sierpniu 2022 roku Miejski Zakład Zasobów Lokalowych w Sosnowcu podpisał umowę na przemianę kilkunastu budynków: przy ul. Szczecińskiej 2, 4, 5, 12, 14, 15A, 16, Lipowej 18a, 20, 22, Andersa 83A, 85 i Pułaskiego 9. Przemianę przeszedł także budynek przy Hubala Dobrzańskiego 124, gdzie znajduje się przychodnia oraz budynek mieszkalny przy Zaruskiego 1.

Zespół Szkół nr 4 na Łęknicach

Może Cię zainteresować:

Zespół Szkół nr 4 zostanie zmodernizowany i ocieplony. Inwestycja kosztuje ponad 42 miliony złotych

Autor: Redakcja

06/09/2022

Komunikacja nocna

Może Cię zainteresować:

Nowe przystanki komunikacji nocnej pojawiły się w Sosnowcu. To kilkanaście dodatkowych lokalizacji w kilku dzielnicach miasta

Autor: Martyna Urban

26/04/2023

Plac Papieski na ukończeniu

Może Cię zainteresować:

Tysiąc drzew, zielony labirynt, ponad 4 miliony złotych. Park w Zagórzu jest już gotowy, trwają ostatnie prace [ZDJĘCIA]

Autor: Martyna Urban

25/04/2023

czytaj więcej:

Rusza projekt Kazimierz OdNowa

Powstanie projekt rekultywacji obiektów po dawnej kopalni

Park przy Bulwarach Czarnej Przemszy

Sosnowiec. Park przy bulwarach Czarnej Przemszy zmieni się

Przebudowa wiaduktu w ciągu ulicy Wojska Polskiego

Trwa przebudowa wiaduktu w ciągu ulicy Wojska Polskiego

W Sosnowcu dojdzie do zmian w komunikacji miejskiej

Zamknięcie wiaduktu na ulicy Wojska Polskiego w Sosnowcu

Ogród deszczowy w Parku Kuronia

Ogród deszczowy w Parku im. Jacka Kuronia

Nowe inwestycje na remonty dróg w Sosnowcu

Podpisano umowy na nowe inwestycje drogowe w Sosnowcu

Przebudowa ul. Kukułek została wznowiona

Rozpoczęła się wcześniej wstrzymana przebudowa ul. Kukułek